Zastavte se v předvánočním shonu, plně si vychutnejte atmosféru Vánoc a nasbírejte nepřeberné množství inspirací. My vám přinášíme přehled vánočních akcí na Hranicku.

HRANICE

 • Vánoční jarmark připravila na úterý 11. prosince od 16 do 18 hodin Základní škola Šromotovo. Své práce představí žáci školy v 1. patře nové budovy.
 • Předvánoční koncert relaxační hudby Rolanda Santé se koná v úterý 11. prosince od 18 hodin ve dvoraně hranického zámku.
 • Vánoční koncert Hranického dětského pěveckého sboru a hostů se uskuteční v pátek 14. prosince v 18.30 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele.
 • Vánoční akademie Základní umělecké školy Hranice se chystá na čtvrtek 20. prosince od 18 hodin v hranické Sokolovně.

STŘÍTEŽ NAD LUDINOU

 • Vánoční koncert Základní umělecké školy Potštát a DPS Sluníčko se koná ve čtvrtek 13. prosince od 18. 30 v jídelně Základní školy ve Stříteži.
 • Tradiční koledování dětí základní a mateřské školy a dětský vánoční trh s názvem Vánoční strom se připravuje na středu 19. prosince od 17 hodin v hale Základní školy ve Stříteži.

HORNÍ ÚJEZD

 • Vánoční inspirace a co dokážou šikovné ruce v Horním Újezdě můžete zhlédnout na Vánoční výstavě, která se uskuteční v sobotu 8. prosince od 13 do 18 hodin a v neděli 9. prosince od 10.30 do 17 hodin v budově staré školy ve stálé expozici Jak se žilo v Ójezdě.

ROUSKÉ

 • Adventní a vánoční věnce, svícny, svíčky, obrázky, keramika, vonné směsi, květiny, perníky, dekorativní zboží to vše bude k vidění na Vánoční výstavě, která proběhne v sobotu 8. a v neděli 9. prosince v sále kulturního domu v Rouském po oba dny od 13 do 19 hodin. Výstavu zpestří aranžmá a výrobky učňů SOU Kelč, Stacionář Anděl Kelč, Domov Větrný mlýn Skalička a chráněné dílny Most k životu Přerov. Těšit se můžete na ukázky pletení košíků z pediku, výrobu šperků, drátkování a zdobení perníků. Otevřená bude rovněž Zimní restaurace v malebném zákoutí. Těšit se můžete na výborné zákusky, bramboráky, pravý rousecký punč, ovocný čaj a mnoho jiných dobrot.

PARTUTOVICE

 • Vánoční koncert Základní umělecké školy Potštát a DPS Sluníčko se koná v úterý 11. prosince v 16 hodin v sále Obecního úřadu Partutovice.

DRAHOTUŠE

 • Dětský pěvecký sbor Cantabile, oktet Cantabile a sólisté vystoupí na Předvánočním koncertě, který se uskuteční v neděli 16. prosince od 16 hodin v kostele sv. Vavřince v Drahotuších.
 • Na Zpívání u vánočního stromu se můžete těšit ve čtvrtek 20. prosince od 16 hodin na Náměstí Osvobození v Drahotuších. Vystoupí žáci Základní a Mateřské školy Drahotuše.

POTŠTÁT

 • Zaposlouchat se do koled a pobavit se ve vánočním duchu můžete na Vánočním trhu, který pořádá město Potštát v sobotu 15. prosince od 9 hodin na potštátském náměstí. V kulturním programu vystoupí děti z místní základní i mateřské školy a pěvecký sbor. Těšit se můžete i na prodej kaprů.
 • Koncerty žáků a učitelů Základní umělecké školy v Potštátě se koná ve čtvrtek 20. prosince. V 17.30 hodin vystoupí náměstí u Jesliček školy Potštát a v 18.30 hodin v sále ZUŠ Potštát.

SKALIČKA

 • Betlémy, stromečky, vánoční ozdoby, květinové dekorace, věnce, svícny z květinářství, práce dětí z MŠ a ZŠ, výrobky z pedigu, perníčky, výrobky z Domova Větrný mlýn, Vizovické pečivo, výrobky ze Stacionáře v Kelči, to vše bude součástí 1. vánoční výstavy, která se chystá od pátku 14. do neděle 16. prosince v Sokolovně ve Skaličce. V rámci výstavy budou připraveny ukázky vánočních zvyků, které si mohou vyzkoušet děti i dospělí. V sobotu od 15 do 18 hodin proběhne ochutnávka a následné vyhodnocení soutěže o nejchutnější vanilkový rohlíček. Tři nejlepší získají Řád vanilkového rohlíčku a drobný vánoční dárek. V neděli od 13 hodin proběhne ukázka výroby vánočních ozdob z pedigu. Během výstavy se můžete těšit na kávu, čaj, svařák či štamprli i vánočku. V pátek je výstava zpřístupněna od 16 do 20 hodin, v sobotu od 13 do 20 a v neděli pak od 13 do 17 hodin.

VŠECHOVICE

 • Spolek žen Rozmarýn Všechovice připravuje tradiční Vánoční výstavu, která se koná v sobotu 15. a neděli 16. prosince od 9 do 18 hodin v kulturním domě ve Všechovicích.

HUSTOPEČE NAD BEČVOU

 • Vánoce v Hustopečích se chystají na sobotu 15. a neděli 16. prosince v místní škole a na zámku. Vánoce ve škole odstartují v sobotu v 9 hodin pásmem koled. Následovat bude pohádka v angličtině Červená karkulka, pásmo písniček a říkanek, divadelní kroužek vystoupí s Vánočními příběhy, a na závěr proběhne zpívání u stromečku s kytarou. Na zámku se od 16.30 hodin můžete těšit na historickou muziku Codex, šermířskou skupinu Adorea a na ochutnávku vín, historickou stráž a kovářskou tvorbu. V neděli pak program pokračuje Vánocemi na zámku. V 9.15 hodin jej zahájí vánočním pásmem děti ze základní a mateřské školy, ve 13.30 hodin vystoupí divadlo Štěk s představením Šimperáci a velký pavúk, od 14.15 hodin se můžete těšit na sokolníky s ukázkou dravců a poté na ukázku historických zbraní. Oba dny budou zakončeny výstřelem z děla.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika