HRANICE

 • Vánoční akademie Základní umělecké školy Hranice se chystá na čtvrtek 20. prosince od 18 hodin v hranické Sokolovně. Vystoupí Smyčcový a dechový orchestr, Dětský pěvecký sbor Cantabile, sólisté a žáci tanečního oddělení ZUŠ Hranice. Součástí akademie bude výstava prací žáků z výtvarného oddělení ZUŠ Hranice.
 • Barokní pantomimu s názvem Harlekýnova dobrodružství zahraje v sobotu 22. prosince od 15.30 hodin ve dvoraně hranického zámku divadlo Facka.
 • Předvánoční koncert Dětského pěveckého sboru Cantabile ZUŠ Hranice a Přerov se koná v sobotu 22. prosince od 17.30 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v Hranicích.
 • Živý Betlém ve dvoraně hranického zámku chystá v neděli 23. prosince v 11.30 hodin Farnost Hranice.
 • Vánoční koncert Moravské veselky se připravuje na úterý 25. prosince od 14 hodin v hranickém kostele Stětí sv. Jana Křtitele.

STŘÍTEŽ NAD LUDINOU

 • Tradiční koledování dětí základní a mateřské školy a dětský vánoční trh s názvem Vánoční strom se připravuje na středu 19. prosince od 17 hodin v hale Základní školy ve Stříteži.
 • Troubené koledy u vánočního stromu zahraje v pondělí 24. prosince od 14 hodin dechový kvintet Partutovjanka na Návsi před školou ve Stříteži nad Ludinou.

DRAHOTUŠE

 • Dětský pěvecký sbor Cantabile, oktet Cantabile a sólisté vystoupí na Předvánočním koncertě, který se uskuteční v neděli 16. prosince od 16 hodin v kostele sv. Vavřince v Drahotuších.
 • Na Zpívání u vánočního stromu se můžete těšit ve čtvrtek 20. prosince od 16 hodin na Náměstí Osvobození v Drahotuších. Vystoupí žáci Základní a Mateřské školy Drahotuše.
 • Živý Betlém se chystá před kostelem sv Vavřince na středu 26. prosince od 14.30 hodin.

POTŠTÁT

 • Zaposlouchat se do koled a pobavit se ve vánočním duchu můžete na Vánočním trhu, který pořádá město Potštát v sobotu 15. prosince od 9 hodin na potštátském náměstí. V kulturním programu vystoupí děti z místní základní i mateřské školy a pěvecký sbor. Těšit se můžete i na prodej kaprů.
 • Koncerty žáků a učitelů Základní umělecké školy v Potštátě se konají ve čtvrtek 20. prosince. V 17.30 hodin vystoupí na náměstí u Jesliček školy Potštát a v 18.30 hodin v sále ZUŠ Potštát.

SKALIČKA

 • Betlémy, stromečky, vánoční ozdoby, květinové dekorace, věnce, svícny z květinářství, práce dětí z MŠ a ZŠ, výrobky z pedigu, perníčky, výrobky z Domova Větrný mlýn, Vizovické pečivo, výrobky ze Stacionáře v Kelči, to vše bude součástí 1. vánoční výstavy, která se chystá od pátku 14. do neděle 16. prosince v Sokolovně ve Skaličce. V rámci výstavy budou připraveny ukázky vánočních zvyků, které si mohou vyzkoušet děti i dospělí. V sobotu od 15 do 18 hodin proběhne ochutnávka a následné vyhodnocení soutěže o nejchutnější vanilkový rohlíček. Tři nejlepší získají Řád vanilkového rohlíčku a drobný vánoční dárek. V neděli od 13 hodin proběhne ukázka výroby vánočních ozdob z pedigu. Během výstavy se můžete těšit na kávu, čaj, svařák či štamprli i vánočku. V pátek je výstava zpřístupněna od 16 do 20 hodin, v sobotu od 13 do 20 a v neděli pak od 13 do 17 hodin.

VŠECHOVICE

 • Spolek žen Rozmarýn Všechovice připravuje tradiční Vánoční výstavu, která se koná v sobotu 15. a v neděli 16. prosince od 9 do 18 hodin v kulturním domě ve Všechovicích.

HUSTOPEČE NAD BEČVOU

 • Vánoce v Hustopečích se chystají na sobotu 15. a neděli 16. prosince v místní škole a na zámku. Vánoce ve škole odstartují v sobotu v 9 hodin pásmem koled. Následovat bude pohádka v angličtině Červená karkulka, pásmo písniček a říkanek, divadelní kroužek vystoupí s Vánočními příběhy, a na závěr proběhne zpívání u stromečku s kytarou. Na zámku se od 16.30 hodin můžete těšit na historickou muziku Codex, šermířskou skupinu Adorea a na ochutnávku vín, historickou stráž a kovářskou tvorbu. V neděli pak program pokračuje Vánocemi na zámku. V 9.15 hodin jej zahájí na zámku živý Betlém s vánočním pásmem děti ze základní a mateřské školy, ve 13.30 hodin vystoupí divadlo Štěk s představením Šimperáci a velký pavúk, od 14.15 hodin se můžete těšit na sokolníky s ukázkou dravců a poté na ukázku historických zbraní. Oba dny budou zakončeny výstřelem z děla.

TEPLICE NAD BEČVOU

 • Koncert žáků a učitelů ZUŠ Potštát se připravuje na neděli 23. prosince od 15.30 hodin na kolonádě v Teplicích nad Bečvou.

BĚLOTÍN

 • V rámci každoročního setkání důchodců se uskuteční v soboru 15. prosince od 16.30 hodin Vánoční koncert žáků Základní školy Bělotín v kostele sv. Jiří.
 • Vánoční koncert dětí ze ZŠ a MŠ Bělotín proběhne v pátek 21. prosince od 8.15 hodin k kostele sv. Jiří.

RAKOV

 • 1. vánoční výstavu chystá kulturní komise v Rakově. Výstava se uskuteční v neděli 16. prosince od 10 do 17 hodin v sále kulturního domu. Těšit se můžete na výstava plnou vánočních zvyků, ozdob, adventních věnců a výrobků dětí MŠ. Dozvíte se zajímavosti o Vánocích ve světě, zájemci si mohou napsat „vánoční testík“, ale především si zde můžete vyrobit svícen na štědrovečerní stůl za symbolickou cenu. Zájemci přineste si vysokou svíčku a u vynikajícího svařáčku či čaje s rumem se můžete příjemně naladit na přicházející svátky.

PARTUTOVICE

 • Povánoční čas zpříjemní koncert Moravské Veselky, který se uskuteční v sobotu 29. prosince od 17 hodin v kostele sv. Mikuláše v Partutovicích.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika