Policisté přijali v pátek 29. března oznámení o mladíkovi, který se pohybuje po Nádražní ulici v Hranicích a poškodil minimálně jedno auto. Svědek dále uvedl, že se ale už z místa vzdálil a odešel směrem do centra města.

„Přivolaná hlídka zjistila, že se neznámý pachatel na uvedeném místě pokusil vloupat do vozidla Škoda Felicia. Pokusil se rozbít střešní okno a tím se pak dostat dovnitř. Od toho ale nakonec upustil, protože byl vyrušen hlasy přicházejících osob. Zalekl se a utekl pryč,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

O chvíli později mladík zkusil své štěstí podruhé. Na Třídě 1. máje vnikl do nákladového prostoru dodávky. Nenašel ale nic, co by mohl ukrást.

Ilustrační foto
Zadlužil se, aby mohl obchodovat na burze. Muž z Hranicka přišel o 842 tisíc

Násilím pak odstranil okno oddělující nákladový prostor a kabinu. Dírou se částečně protáhl, otevřel si dveře u spolujezdce a zvenku se pak už snadno dostal do kabiny.

„Ale ani tentokrát nebyl úspěšný a nenašel nic, co by stálo za odcizení. Před opuštěním vozidla svým kapesním nožem poškodil sedadlo spolujezdce, okolí řídicí páky a volantu a tím způsobil majiteli auta škodu za 15 tisíc korun. Na rozbitém okně škodovky způsobil škodu za tři tisíce,“ doplnila policejní mluvčí.

Krátce nato spadla klec a policisté mladíka zadrželi. Skončil na služebně a následně v cele, kde strávil noc. Druhý den mu policisté sdělili podezření z trestných činů krádež a poškození cizí věci.