„Žena na inzerát odpověděla a domluvila se s pracovnicí údajné společnosti na prodeji 56 palet. Prodejce ale ještě před odesláním zboží požadoval, aby mu zaplatila zálohu 22 tisíc korun. Peníze žena tentýž den uhradila s tím, že jí budou palety do poloviny února doručeny,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

O něco později se poškozené zaměstnanci firmy znovu ozvali s tím, že požadují zaslání další částky 8 tisíc korun. „Vysvětlili to tak, že nadřízený požaduje, aby záloha tvořila alespoň polovinu ceny objednaného dřeva. Oznamovatelka s tím ale nesouhlasila, a proto ji vzápětí kontaktoval sám nadřízený, se kterým se domluvila na doplacení zbylé částky a převzetí objednaného dřeva,“ doplnila.

Ilustrační foto
Chtěl oživit šatník, z obchodů v Hranicích zmizelo oblečení za 3 tisíce

Zaměstnankyně povedené společnosti poškozenou znovu kontaktovala s tím, že údajně zaslala zálohu na špatný účet a bude nutné provést další platbu 8 tisíc korun na jiný účet než ten, který uvedla jako první. V tu chvíli začala být oznamovatelka ostražitá a přístup prodejce jí začal být podezřelý.

„Pokusila se telefonicky kontaktovat údajného nadřízeného, který jí SMS odpověděl, že se ozve. To se ale nestalo a ženě došlo, že se stala obětí podvodu. Případ proto ve čtvrtek přišla oznámit na policejní služebnu v Hranicích,“ uzavřela mluvčí policie.