Na návštěvníky koncertu, který začne v 19 hodin, čekají jak nové hudební aranže všech hitů zpěvačky, na které dohlížel spolupracovník Norah Jones a Erasure Steve Walsh, tak i speciální scéna.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v pobočce T-Mobile na Masarykově náměstí v Hranicích a v restauraci Stará střelnice.

Akustická vystoupení Anny K. budou vyvrcholením její právě probíhající druhé vlny kampaně proti rakovině. Část výtěžku tak půjde na osvětu nabádající ženy k včasnému vyšetření prsou a pravidelným kontrolám.

„Vystoupení Anny K. v Hranicích bude výjimečné už tím, že to bude její první unplugged vystoupení v Česku. Kapela k nám kvůli tomu najede už o několik dnů dříve a bude ladit scénu i zvuk. Lidé uslyší jak největší hity zpěvačky, tak průřez celou její kariérou," popisuje Karla Vlasáková z Divadla Stará střelnice.

Přestože bude vystoupení pro sedící publikum, nemusejí se posluchači podle Anny K. obávat, že se budou nudit.

„Vždycky mě lákalo hrát pro sedící publikum, stejně jako zkusit zakomponovat do mojí muziky více akustických nástrojů a aranže očesat až na dřeň. A po prvních zkouškách musím říct, že nás to s kapelou moc baví. Na druhou stranu přiznávám, že miluju i zvuk elektrické kytary, které jsem se nedokázala úplně zříct ani na tomto turné. Mám totiž v plánu nakonec zvednout ze židlí i sedící publikum," směje se Anna K.

Aby byl podzimní koncertní program co nejrozmanitější, nechala zpěvačka polovinu písní přearanžovat americkým producentem Stevem Walshem. Ten má s podobnou prací velké zkušenosti. Například v minulosti už podobným způsobem upravil největší hity anglické kapely Erasure pro jejich akustické album Union Street a následné turné.

Druhou polovinu repertoáru nakonec předělala Anna K. na zkouškách společně se svou koncertní kapelou.

„Aranže jsou teď hodně pestré. Přidali jsme dokonce nástroje, které běžně nepoužíváme, jako banjo, dobro, mandolínu nebo hammondky a z kapely Davida Kollera jsme si vypůjčili perkusionistu Víťu Halšku," dodává zpěvačka, která se hodlá podělit o zákulisí příprav na turné i se svými fanoušky.

„Na facebook budu postupně přidávat fotky a krátká videa ze zkoušek a pak i ze zákulisí samotných vystoupení," vysvětluje.

Roman Helcl