„Kapela Backlight spolu hraje asi rok a půl, jsme kamarádi ze školy, dali jsme se dohromady, zahráli pár písniček, a zjistili že to klape. Tak jsme tady s naším prvním koncertem,“ oznámil Dominik Sadil, zpěvák kapely.

„O tento koncert se zasloužil především člen kapely Jan Langer, jsem moc rád, že jsme se dostali do Zámeckého klubu, a mohli zde zahrát,“ dodává sympatický zpěvák.

Nadšení členů kapely bylo o to větší, když zjistili, že se jim podařilo Zámecký klub vyprodat. Lidé v hledišti se výborně bavili, a spolu s kapelou zpívali známé písně.

„Zahráli jsme ikonické rockové písničky, což funguje, postupem času chceme začít psát také vlastní, a třeba jednou budeme vystupovat i ve velkých klubech například v Praze,“ smál se Dominik Sadil.

Nyní se však chce mladá kapela soustředit především na akce v Hranicích a okolí.

„Určitě se chceme angažovat například na Hranické scéně, nebo na Anenské pouti v Drahotuších, chceme se ukazovat a zviditelňovat,“ dodal s nadšením Sadil.

Podobným nadšením oplývá také druhá kapela, která v pátek večer v Zámeckém klubu vystoupila.

„Přestože jsme hráli jako druhá kapela, museli jsme předělávat aparaturu, a měli menší problémy se zvučením, lidé zůstali a velmi nás podpořili,“ říká spokojený zpěvák Kryštof Kudláček.

Mladí muzikanti v Hranicích již několikrát vystupovali, na koncertu v Zámeckém klubu však oznámili své nové jméno, které snad již bude tím posledním.

„Začali jsme s názvem Disunion, po změnách ve složení jsme se rozhodli pro název Fénix, dnes jsme oznámili úplně nový, symbolický název. Jmenujeme se Hranice, tak jako naše rodné město. Líbí se nám kouzlo toho dvojsmyslu,“ vysvětlil frontman kapely Kryštof Kudláček.

Kromě stálé fanouškovské základny přišli kapelu podpořit i návštěvníci, kteří muzikanty vůbec neznali.

„O koncertu jsme se doslechli od našeho známého, kapely jsme neznali, přišli jsme se na koncert pobavit a zatančit. Čekali jsme, že budou více tančit i ostatní návštěvníci, protože my jsme to vepředu pořádně rozjeli. Ale i tak jsme rádi, že je tady tolik lidí, kteří mladé muzikanty podporují,“ řekli o koncertu manželé Renata a Miroslav Humplíkovi z Hranic.

VERONIKA HEGAROVÁ