Kvartet příčných fléten je velmi ojedinělé uskupení, navíc flétnistky nejsou čtyři, ale pět. „V hraní se střídáme. Záleží na tom, jak kdo má čas," vysvětlila jedna z hráček Klára Jašková. Dalšími členkami souboru jsou Magdaléna Důjková, Ludmila Malátková, Jana Tomková a Vendula Pauswangová.

Jejich učitelka Ivana Chudová se jim trpělivě věnuje od doby, kdy ještě byly malé holky, které navštěvovaly Základní uměleckou školu v Hranicích.

„Už pět let každý pátek večer se scházíme a cvičíme. Byla by to škoda, kdyby se uskupení rozpadlo. Ale díky jejich obětavosti to vyšlo a stále hrají i přesto, že všechny studují vysokou školu," pověděla s úsměvem učitelka.

„Jsme dobrá parta. Ta setkání jsou pro nás taková forma odpočinku. Je to takové uvolnění při studiu. Každá jsme jiná. To jde vidět i na výběru škol. Medicína, farmacie, speciální pedagogika a lesnictví," dodala Magdaléna Důjková.

Flutissimo mohou lidé slýchávat na vernisážích, svatbách, či sezónních koncertech. Jednou dokonce vystoupili i s Jiřím Stivínem. Slavnostní koncert si užili všichni návštěvníci.

„Měla jsem z toho úplně husí kůži Bylo nádherné a božské. Holky hrály i na svatbě mé sestry," rozplývala se Barbora Malenovská. Velmi podobné pocity měl i bývalý učitel zušky pan Borek. „Ohromné to bylo, pohladilo mě to po duši. Dokud můžu, jezdím na všechny možné akce, dokud ještě můžu," zavtipkoval pan učitel.

Celý koncert se nesl v přátelském duchu, což potvrdila i Ivana Chudová.

„Koncert byl příjemný a milý. Mám z něho radost," uzavřela učitelka.