Jaká jména letos Hranické kulturní léto nabídne?

V rámci Hranického kulturního léta letos proběhne osm samostatných koncertů a půjde o různé žánry. Snažíme se totiž oslovit co největší počet lidí, ať už se to týká jejich kulturního založení nebo věku. Můžu jen prozradit, že Hraničené budou moci vidět Jožku Černého, o kterého byl velký zájem. Právě toto jméno bych mezi ostatními vyzdvihl. Jednáme také s Petrou Černockou, přijet by mohla i folková legenda Jaroslav Samson Lenk. Mladšímu publiku se představí i PEHA, jejíž koncert v Hranicích se přesunul právě na Hranické kulturní léto.

Podle jakých kritérií muzikanty volíte?

Snažím se hudebníky vybírat i tak, aby vytvořili obecně příjemnou atmosféru. Chci, aby muzika neurazila lidi, kteří jen projdou kolem. Proto tam nemůžu dát heavymetalové kapely nebo alternativní záležitosti. Spíše volím tu muziku, u které se dá předpokládat, že se bude líbit celé rodině, a to bez ohledu na věk.

Kolik návštěvníků by letošní ročník mohl nalákat?

To je předem velice těžké odhadovat. Velkou mírou se na návštěvnosti může podepsat počasí. Tím jsme si prošli minulý rok, kdy se počasí během Hranického kulturního léta, do kterého počítám i Hranickou scénu, na zájmu veřejnosti negativně odrazilo. Některé koncerty se tak musely rušit. Když se ale koncert povede a je příjemné teplo, může třeba právě na Jožku Černého klidně přijít šest set lidí. Třeba už proto, že vstup na koncert bude zdarma. (pm)