Na programu je kromě zábavných atrakcí i celá řada odborných přednášek. Každoročně připadá Světový den srdce na poslední neděli v září.

Vyhlašuje ho Světová federace srdce pod patronací Světové zdravotnické organizace a UNESCO. Smyslem je oslovit lidi z celého světa, letos mottem „Pracuj na svém srdci“, a zdůraznit jim, že i podporou zdravých životních návyků lze redukovat výskyt nemocí srdce a cév.

Právě na tyto choroby se lázně Teplice nad Bečvou specializují.

I proto se 19. září ke Světovému dni srdce připojí, tak jako obvykle, celodenním programem. Bude zahájen v 9.30 hodin a potrvá až do večera. „Bude v něm dostatek prostoru pro odbornou a osvětovou část ve formě nejrůznějších přednášek, ale samozřejmostí je i zábava. Máme připraveny atrakce pro děti i dospělé,“ řekl vedoucí kulturní referent Pavel Nepala.

Pro děti bude nachystán autovláček, skákací hrad, jízda na ponících a klaun Hopsalín, ti starší jistě ocení ukázky leteckých modelářů, taneční vystoupení, soutěže či country melodie. „Zpestřením budou také prodejní stánky, umístěné na lázeňské kolonádě,“ podotkl Nepala.

Návštěvníci budou mít podle něj příležitost nechat si změřit krevní tlak nebo vypočítat hodnotu BMI, která určuje stupeň nadváhy či obezity. Pod dohledem instruktorů si budou moci lidé vyzkoušet čím dál oblíbenější chůzi s hůlkami, zvanou Nordic Walking. Stánek obchodního a marketingového oddělení lázní bude podávat informace o stávajících i nových procedurách, určených široké veřejnosti.

„Lázně už se mohou pochlubit návštěvou několika významných osobností a sportovců nejen v poláriu Arktika, ale i jejich vícedenními pobyty na léčebně-relaxačních programech,“ ilustroval oblibu lázeňského zařízení Nepala.

Autovláček bude po celý den v provozu na okružní trase lázně - Hranice - lázně se zastávkou na náměstí (od budovy České pojišťovny) od 10.30 hod. každou hodinu až do 16.30 hod.

Program Dnes srdce