„Jedná se o pravidelnou každoroční výstavu. Pod naším vedením se jedná už o čtvrtý ročník,“ uvedla učitelka Základní umělecké školy Eva Vojtěšková. Vždy se jedná o celoroční projekt, nějaké velké téma, které se vybírá podle soutěží, kterých se chce škola zúčastnit.

„Letošní téma výstavy je chemie. Proto i většina prací je na podobné téma,“ doplnil druhý z učitelů školy Tomáš Janík. Na umělecké škole v Hranicích disponují dvěma ateliéry, ve kterých se střídá přibližně sto třicet žáků, kteří na velkých projektech pracují společně.

„Myslím si, že jsou děti rády, že se mohou se svými výtvory pochlubit. Samozřejmě musíme práce vybírat, protože máme omezenou kapacitu a prostory, ale snažíme se, aby se od každého žáčka něco objevilo,“ řekla Eva Vojtěšková. Pro školu se nejedná o jediný způsob prezentace. Se svými díly se zúčastnili například Velikonoční výstavy a také soutěží na přibližně pěti akcí za rok a to nejen v České Republice.

„Vystavujeme i ve Štenberku, kde je soutěžní výstava všech základních uměleckých škol v celé republice,“ dodal Tomáš Janík. Téma jejich pravidelné výstavy v Galerii M+M je každý rok jiné. Letos vyšlo na chemii, kterou ve výstavní síni doplnil ještě dlouhodobý projekt Krabička.

„Ráda bych řekla, že celá výstava může vzniknout jen díky iniciativě paní Musilové a jejího manžela. Nejen, že nám nabídla krásné prostory své galerie, ale pomáhá i s kompletní instalací,“ připomněla učitelka Základní umělecké školy v Hranicích Eva Vojtěšková.

Výstava při vernisáži měla i velmi dobrý ohlas veřejnosti a bylo vidět, že dětská díla se líbí.

„Jsem moc ráda, že můžu vidět i podobnou výstavu. Přijde mi, že dětská mysl je taková uvolněná a je to vidět i na těch obrázcích,“ poznamenala jedna z návštěvnic Pavla Hoznourková.

Kdo nestihl přijít na otevření výstavy nemusí smutnit. Obrazy žáků Základní umělecké školy včetně projektu Krabičky budou v Galerii M+M k vidění až do devatenáctého května. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku