Ti, kteří ji viděli několikrát, se znovu smějí gagům, kterých je Dívčí válka plná od začátku až dokonce. Představení se koná ve čtvrtek 15. května v Sokolovně v Hranicích.

Začátek je v 19.30 hodin. Atraktivnost hry se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hvězdném hereckém obsazení.

„Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu „na míru“, jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká, jako jsou erotika a politika. Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak Bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice. O úspěchu Dívčí války svědčí plné sály po celé naší republice,“ řekl autor hry František Ringo Čech.

Děj historické komedie začíná na veselohru dosti neobvykle, a sice pohřbem kněžny Libuše. Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé ctižádostivé Vlasty, která dovede nejistotu a strach dívek o podíl na veřejném životě využít ve svůj osobní prospěch a ambice nastoupit na místo kněžny Libuše.

Při svém temperamentu a vášni neváhá k dosažení svého cíle použít jakékoliv prostředky. Pro diváky bude určitě velmi atraktivní také samotné herecké obsazení.

Do mužských rolí byli obsazeni herci: Milan David – kníže Přemysl, Pavel Novotný – Bivoj, Jaroslav Sypal – božský pěvec Lumír, Petr Martinák – Vojen (člen Přemyslovy družiny ) a Častava (členka Vlastiny družiny), a František Ringo Čech hraje panice Ctirada.

U žen vsadil autor především na krásu, i když také u nich nelze popřít herecké dovednosti, především pak u Báry Štěpánové v roli Vlasty. V dalších ženských rolích se objevují Martha Olšrová – Kazi a Nancy N. Johannes – Šárka.