Čtvrtý ročník přehlídky Pobečví 2016 zahájí v divadle Stará střelnice hra Pra, pra divadla Lojza z Oder v neděli 13. listopadu. Absurdní komedie vypráví příběh Ferdinanda Mayerse, který je z budoucnosti vyslán do doby kamenné, aby splnil důležitou misi. V dávné minulosti na něj však čeká nejedno překvapení.

Jako další je v pořadí hra Babička v trenkách aneb Aprílová komedie, kterou v pátek 18. listopadu naposledy odehraje Divadelní spolek Tyl Drahotuše.

Děj návštěvníky přenese do roku 1928 do nejmenovaného města. Téměř detektivní zápletku se šťastným koncem oživí komediální prvek, a sice muž převlečený za ženu, a nebude jen jeden.

Komedii Raye Cooneyho Mayday o taxikáři, který má současně dvě manželky, představí v neděli 27. listopadu ostravské Divadlo Devítka. Řidič taxíku John Brown díky svému přesně stanovenému harmonogramu úspěšně tají skutečnost, že je dvakrát ženatý, avšak jednoho dne se vše zhroutí a tím započne velký kolotoč lží.

Přehlídku uzavře Dostavník

Přehlídku ochotnických spolků uzavře v neděli 4. prosince mrazivá hudební tragikomedie Honzo, vstávej v podání přerovského divadla Dostavník. Příběh se točí kolem rockové hvězdy Johnyho Kinga, který je v kómatu.

Hra se zabývá otázkami, jak Johny vnímá svět z jiného úhlu a jak svět vnímá jeho, obzvlášť když se jeho otec, poslanec Karel Král, podílel na prosazení zákona o pasivní euthanasii.

„V letošním roce jsme zavedli novinku předplatného na všechna představení za zvýhodněnou cenu dvě sta padesát korun. Pro předplatné budou vyhrazena místa," dodala k přehlídce organizátorka Pavla Tvrdoňová.

Všechna představení začínají ve stejnou dobu, a sice v 19 hodin. Předprodej vstupenek je zajištěn v Turistickém informačním centru. Vstupné na jednotlivá představení je osmdesát korun. (ms)

Program Pobečví 2016
• neděle 13. listopadu v 19 hodin
Pra, pra – Divadlo Lojza z Oder
• pátek 18. listopadu v 19 hodin
Babička v trenkách aneb Aprílová komedie – Divadlo Tyl Drahotuše
• neděle 27. listopadu v 19 hodin
May Day – Divadlo Devítka
• neděle 4. prosince v 19 hodin
Honzo, vstávej – Divadlo dostavník