Celostátní projekt, který si letos připsal již svůj šestnáctý ročník, tentokrát oslovil šest odvážných dívek nejen z hranického regionu, ale také z Kelče či dokonce z Frenštátu pod Radhoštěm. Největší dojem ovšem na porotu udělala Tereza Bagarová z nedaleké Skaličky, která v pátek nakonec zvítězila.

Zřejmě ještě dlouho po ukončení soutěže zněla divákům v uších píseň Don´t you remember od zpěvačky Adele, na kterou Tereza vsadila ve své volné disciplíně a po níž vykročila za vítězstvím.

„Během večera byly určitě i momenty, které se mi úplně nepovedly. Soutěž i příprava na ni ale stály za to. Těch šest týdnů mi hodně dalo, byla to pro mě obrovská zkušenost do budoucna. Musím poděkovat i paní Šturalové, která mě naučila hodně nového," řekla šťastná vítězka.

Základní kolo soutěže Dívka roku 2014 v Hranicích

Dívka roku v Hranicích. Foto: Deník/Pavel Mašlaň

Hrdý tatínek

Radost a dojetí neskrývali ani její rodiče, kteří v publiku nemohli chybět.

„Jsem na ni hrdý. Myslím, že zpěv mají dcery v krvi, protože i můj otec zpíval vlastně celý život s kapelou," sdělil otec vítězky Miroslav Bagar.

Tereza měla v hledišti velkou rodinnou podporu, vždyť má ještě čtyři sestry a jednoho bratra.

„Každý z nich se něčemu věnuje, takže ve volném čase je pořád někam vozíme," doplnil.

Kouzelnice z Frenštátu

Spokojená byla i Julie Hojdyszová z Frenštátu, jež skončila na druhém místě.

„Terezku jsem na vítězství tipovala, ten její hlas je nádherný. Myslím, že i moje volná disciplína porotu zaujala, protože kouzelnické vystoupení se v takových soutěžích vidí málokdy," sdělila po vyhlášení výsledků.

U čtenářů triumfovala Kateřina

Zklamaná nebyla ani třetí Kateřina Rušarová, která zároveň triumfovala v hlasování čtenářů Hranického týdne.

„Nedá se říct, čeho si cením více. Za obě ocenění jsem velice ráda, vůbec jsem to nečekala," řekla soutěžící z Kelče.

„Ještě před soutěží jsme byly všechny dost nervózní, ale vzájemně jsme se podporovaly," doplnila k atmosféře v zákulisí.

Cesta dívek v soutěži pátkem neskončila. Čtyři nejúspěšnější postupují do oblastního kola, které se bude konat v Ostravě. Pozdější finále se už bude týkat soutěžících z celé republiky.

Výsledky základního kola Dívka roku 2014 v Hranicích

1. Tereza Bagarová (Skalička)
2. Julie Hojdyszová (Frenštát pod Radhoštěm)
3. Kateřina Rušarová (Kelč)
4. Liliana Mitričová (Bělotín)