Duo Jamaha tvoří Alfonz a Marián Kotvanovi a působí na hudební scéně už 18 let. Za tu dobu získala dvojice muzikantů řadu cen v ČR, ale i v zahraničí, například v Německu. Jejich písničky znějí i z několika vydaných CD a DVD. Filozofie Dua Jamaha je jasná: „Přijdeme zahrát všude tam, kde potřebují hudbu a zábavu," tvrdí otec a syn Kotvanovi, které na některá jejich vystoupení provází i další členka jejich rodiny – zpěvačka Katka.

Repertoár tvoří nejen lidové a taneční písně, ale také domácí, zahraniční hity či moderní remixy.

K současné šlágrové elitě patří i Duo Adamis, které tvoří manželé Adéla Suchá a Milan Suchý. Oba hudebníci mají za sebou bohaté zkušenosti z hudebních seskupení, ve kterých působili v zahraničí i tuzemsku. Nakonec se jejich hudební cesty sešly a v současné době sklízí úspěchy mezi milovníky šlágrů. Patří, podobně jako Duo Jamaha, mezi stálice TV Šlágr.

„Duo Jamaha i Duo Adamis znám z koncertů i hudebních nosičů. Velmi se na jejich vystoupení těším. Určitě půjdu na koncert do Prostějova a uvažuju, že se s přáteli vydám i do Olomouce. Dvojkoncert si nemohu nechat ujít. Spojení obou seskupení vidím jako velmi dobrý nápad," poznamenal milovník šlágrů Josef Struhař z Prostějova.

Duo Jamaha a Duo Adamis vystoupí v Prostějově 14. listopadu ve Společenském domě v 18:00 a o den později (15. listopadu) v Olomouci 15. listopadu. v Clarion Congress Hotel (bývalý Sigma hotel) od 17. hodin.