„Vymrzli sme, ale stálo to za to. Super priestor, svetlá a najmä zvuk, klobúk dole a vďaka!" napsal na facebookovém profilu události jeden z návštěvníků Peter Hapčo. „Mňam to bylo. Kostel i sýr. Díky," přidal další uživatel Jakub Strelec.

Snoubení úchvatného vizuálu s podmanivou muzikou potvrzují i další reakce. „Byla škoda ztraceného času jít si jen pro pivo, což trvalo asi dvě minuty, natož po celou dobu fotit. Nedalo se. Jeden z nejlepších večírků za dlouhou dobu. Neskutečné po všech stránkách," uvedl fotograf Luba Mrkvica.

„Podařilo se naplnit to, co jsme chtěli, a sice přivést netradiční kulturu do města jako jsou Hranice, a ukázat ji zdejším lidem. Měli jsme čtyři sta návštěvníků ze všech sociálních sfér, všech věkových kategorií. Pozitivní zpětnou vazbu máme jak od návštěvníků, tak od vystupujících, takže jsme určitě spokojení," uvedl Radim z pořadatelské organizace Cowhouse.

Vedle nadšených ohlasů, neskrývali organizátoři radost také z hladkého průběhu večera. „Za celou dobu jsme nemuseli řešit jediný konflikt, patrně ten prostor vzbuzoval v lidech přirozený respekt. Kapli jsme tak mohli vojákům předat v absolutně bezproblémovém stavu. Všichni respektovali zákaz kouření, ráno při úklidu jsme zde narazili na jediný kelímek," vyzdvihl Radim disciplinovanost návštěvníků.

Získat koncertní prostor nebylo snadné

Na výjimečnosti projektu velkou měrou přispělo právě dějiště celé show. Kaple sv. Barbory se nachází v areálu Kasáren generála Zahálky v Hranicích, což je za běžných okolností veřejnosti nepříliš přístupné místo.

„Získat tento koncertní prostor nebylo snadné, protože jsme museli splnit velice přísná kritéria, ale nakonec se to podařilo a jsme za to velice vděční," uvedl dále organizátor.

Podívejte se na COWHOUSE - STORY v Hranicích :-)
autor: Radim Pavelka

Největší hvězdou festivalu byl britský producent Shackleton. „Náleží k těm, kteří nikdy nesledovali zavedené cesty. Ačkoliv byl svědkem vzestupu dubstepu do této módní škatulky nikdy nespadl a dokázal se vyvázat i z jakékoliv jiné žánrové sítě. O jeho setrvale progresivním směřování svědčí nejen skutečnost, že se po přestěhování do Berlína nesvezl s tamní techno vlnou, ale i letošní album DevotionalSongs, které nahrál spolu s italským operním pěvcem Ernestem Tomasinim," charakterizoval nejslavnější jméno programu organizační tým.

„Možnost mít tady Sama Shackletona se nám naskytla v březnu, a všechny agentury napříč světem žasly, že se nám jej podařilo dostat do tak malého města, které navíc v rámci podobných akcí nemá žádnou historii. Na jeho jméno pak hodně slyšeli i ostatní účinkující," prozradil dále hlavní pořadatel.

Story úspěšně navázala na dva předchozí projekty CowhouseProduction, které do Hranic přivezly přední české DJs. Obě akce se uskutečnily v areálu bývalého kravína. „Jak po zvukové tak vizuální stránce jsme se podle mého názoru letos posunuli na úplně jinou úroveň," zakončil Radim za tým Cowhouse.

Festival Story v Hranicích nabídl vhled do světa moderní elektronické hudby.

Festival Story v Hranicích nabídl vhled do světa moderní elektronické hudby. Foto: Luba Mrkvica

David Král