„Tento koncert je díky křtu velmi speciální. Hranice jsou prvním městem, kde Flereti desku křtili, oficiálně nahrávka vyjde až v září,“ řekl programový pracovník Městského kulturního zařízení Martin Kapek a dodal, že Fleret bude po Hranicích pokračovat v uvádění desky i v dalších městech.

Fleret u zámku zahrál své starší hity, ale také několik nových písní. Zahráli také písničku speciálně pro zpěvačku Jarmilu Šulákovou, s níž Fleret často vystupoval.

„Přece jenom už je to dáma v letech, proto s námi již tolik nejezdí. Letos s námi zahraje jen ve Vizovicích na festivalu,“ vysvětlil kapelník Fleretu Zdeněk Hrachový.

Fleret se v Hranicích naposledy představil před rokem.

„Do Hranic jezdíme moc rádi, dokonce jsem tady rok studoval průmyslovku. Od loňska proběhla ale jedna změna, máme nového bubeníka,“ představil Hrachový nového bubeníka Davida Filáka.

I Hraničtí dali najevo, že kapelu mají rádi, když zaplnili prostranství před zámkem do posledního místa.

„Fleret mám moc ráda, přišla jsem přímo na ně. Minule jsem slyšela Moravanku, ale tu moc neznám, tak mě nějak nenadchla. Na Flerety jsem se těšila víc,“ řekla jedna z návštěvnic koncertu Dáša Tomečková.

Lidé si koncert užívali i díky slunečnému počasí. „Znovu se potvrdilo, že pokud se vyvede počasí a přijede zajímavá kapela, pak lidi mají o koncerty zájem,“ řekl Kapek.

Posledním koncertem Hranického kulturního léta bude vystoupení skupiny Workshop Oldtimers s hranickou taneční skupinou Oldies, které se uskuteční v sobotu 20. srpna od čtyř hodin. (and)