„Dětem z umělecké školy dáváme prostor pravidelně na jaře, aby ukázaly, co všechno dokáží,“ uvedla hned na začátku vernisáže majitelka hranické galerie Anna Musilová. Ta výstavu zahájila společně s pedagogy výtvarného oboru Evou Vojtěškovou a Tomášem Janíkem, kteří s dětmi výtvarná díla výstavu připravili.

„Naši žáci jsou velmi šikovní a jsme rádi, že jste se dnes přišli podívat,“ řekla s nadšením Vojtěšková.

V Galerii M+M potkáte nejen rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou ale i krokodýla. Ve své expozici se totiž mladí výtvarníci inspirovali letošními zimními olympijskými hry v kanadském Vancouveru a Mezinárodním rokem ohrožených zvířat.

Tuží, temperkami a pastelem

„Letošní rok byl vyhlášen jako rok biodiverzity. Výstavu na toto téma udělali i v Lidicích a to nás inspirovalo. Některá díla našich žáků jsme tam poslali. Děti si opravdu pohrály se svou fantazií,“ přiblížil Tomáš Janík. K vidění jsou kresby perem a tuší, temperou, olejovým pastelem i modelovaná keramika.

„Moc se mi to líbí, je to velmi působivé a doslova jsem se tady odreagovala. Děti jsou opravdu šikovné, na dílech je vidět kus jejich práce a snahy. Obdivuji i učitelé ZUŠ, že mají s žáky trpělivost a že pro ně takovou výstavu pořádají, je to pro ně určitě velmi motivující,“ nešetřila chválou návštěvnice vernisáže Iveta Hejlová.

Domácí atmosféru galerie při slavnostní vernisáži zpříjemnilo i vystoupení klavíristky Lucie Langerové. „Velmi paní Musilové děkujeme, že nám opět umožnila představit zde práce našich žáků, a vážíme si úsilí, které vkládá do každé výstavy,“ učitelka výtvarného oboru Eva Vojtěšková.

Práce žáků umělecké školy budou v Galerii M+M k vidění až do 6. května.