Rodák z Libhoště na Novojičínsku zde představil expozici celkem 49 obrazů a tří dřevořezeb. Jak sám výtvarník uvádí maluje všechno.

„Maluji podle nálady. Jeden týden maluji kytku a pak město a někdy mám náladu na abstrakci,“ prozradil návštěvníkům vernisáže autor děl Miroslav Hanzelka.

Malování se Miroslav Hanzelka věnuje už padesát let. „Čtyři desetiletí jsem maloval olejem a pak jsem přešel na akrylové barvy. Maluji na plátno, které pak natahuji na sololit,“ prozradil svou techniku výtvarník. Podle jeho slov vytváří svá díla především pro radost.

„K Hranicím mám vztah již od mládí. Do Hranic i do Teplic jsme jezdili s rodiči a nyní zde často zavítám s manželkou. Hranice jsou velmi pěkné město,“ dodal Hanzelka.

Právě v areálu lázní Teplice nad Bečvou se umělec setkal s dřevořezbami hranického řezbáře Josefa Musila, jehož dílo obdivoval a bylo mu tak inspirací pro vytvoření vlastních dřevořezeb.

„Líbí se mi to. Nádherné jsou například ty slunečnice a i ten obraz s kyticí bodláků, to se vidí málo, to namaluje málokterý výtvarník,“ ocenil hranický malíř Jaroslav Jakubec, který je v Hranicích pravidelným návštěvníkem vernisáží.

Slavnostní vernisáž zpříjemnilo hudební vystoupení dívčího kvarteta ze Základní umělecké školy Hranice pod vedením Ivany Plaché.

Výstava Miroslava Hanzelky bude ke zhlédnutí v hranické galerii M+M až do 26. února.