Čtvrteční zahájení výstavy zpestřil pěvecký sbor Základní umělecké školy v Hranicích pod vedením Markéty Láskové. Hned po něm se ujali slova zpěváci z domova seniorů, které při přednesu lidovek výborně doprovodila na harmoniku majitelka galerie M+M Anna Musilová.

„Než akce začala, zkusila jsem si s nimi asi deset minut zahrát. Jinak jsme se nijak nepřipravovali. Proto mi promiňte, kdybych to zpěvákům kazila,“ omluvila se předem se skromností sobě vlastní galeristka a po sérii písniček se otočila ke zpěvákům a s úklonou k nim žertem pronesla pronesla: „Děkuji, že jste mi to nekazili.“

Po slavnostní vernisáži se hosté odebrali do zadní části galerie, aby si prohlédli výsledky ručních prací obyvatelů domovů seniorů z blízkého regionu, včetně hranického. Účast přijal také zpřátelený domov důchodců ze slovenského Hlohovce.

„Je to takové povzbuzení pro samotné obyvatele, kdy vidí, že ta jejich práce je oceněná, a že dokáží vyrobit něco, co lahodí oku,“ vyzdvihl hlavní význam akce ředitel Domova seniorů v Hranicích Milan Káňa. Podobná výstava se podle jeho slov koná i na Ostravsku. „A letos poprvé jsme pozvání na stejnou akci právě do Hlohovce,“ prozradil ředitel.

Výtvarná dílka na výstavě jsou různého charakteru. Někdo se pustil do ubrouskové techniky, jiný namaloval obraz, další babička uháčkovala postavičky nebo vyrobila koláž. Akce je jako tradičně přístupná široké veřejnosti.