Děti, ale i dospělí se zájmem poslouchali pohádky a povídky, v jejichž předčítání budou divadelní ochotníci pokračovat i tento pátek a pak i všechny ostatní úterky a pátky v březnu, vždy od patnácti hodin. V jejich podání si mohou děti přijít poslechnout díla Zdeňka Svěráka, Jana Wericha a Karla Čapka. „Pro děti z mateřských a základních škol pořádáme v tomto měsíci každý den, s výjimkou jarních prázdnin, besedu,“ doplnila ředitelka knihovny Marie Jemelková.

Další zajímavou akcí hranické knihovny je nabídka pro děti, které by si rády vyzkoušely profesi knihovníka. Jednou z prvních zájemkyň byla dvanáctiletá Alžběta Gadasová, která se za pult postavila v úterý. „Je to zajímavá zkušenost, baví mě to, ale knihovnicí být nechci,“ přiznala se upřímně.

Jejím úkolem bylo vydávat i přijímat od čtenářů knížky, evidovat je v počítači a řadit je do regálů. „Má také s dětmi o knihách komunikovat a doporučovat jim je,“ dodala Jemelková s tím, že další zájemci o vyzkoušení knihovnické profese již čekají v pořadníku. Stále ještě se však mohou hlásit další.