Frontman skupiny Igor Timko odpovídal ve zlínské redakci Deníku čtenářům v úterý 11. prosince od 11.30 do 12.30 hodin.

ON-LINE ROZHOVOR ZDE

Profil  No Name a Igora Timka

Košičtí No Name vznikli před 16 lety, první desku nazvanou podle jména kapely vydali v roce 1998.

Do povědomí publika se dostali remixem písně Kristínka iba spí, kterou zpíval Peter Nagy.

S vlastními skladbami se No Name prosadili druhým albem Počkám si na zázrak. Vydali ještě desky Oslávme si život (2001), Slová do tmy (2003) a o dva roky později Čím to je?!

Jejich předposlední nahrávka z roku 2008 má název V rovnováhe, loni kapela vydala po třech letech novou studiovou desku s názvem Nový album.

No Name

V Košicích jsou velmi spokojeni.

„Máme zde veškerý servis. Čtyři bratři Timkové hrají rekreačně hokej v jedné pětce, každý ve městě každého zná a nechybí polská, židovská, maďarská a samozřejmě slovenská kultura," uvedl Timko.

Prý by nechtěl žít jako například Miro Žbirka v Praze, přestože kapela při svých aktivitách ročně najezdí přes 80.000 kilometrů.

„Benzinové pumpy a rychlá občerstvení na cestách mají své kouzlo. Je čas na oddech, člověk může poměrně v klidu přemýšlet, i když v autě dost trpí záda. Nikdo nemá všechno," uvedl Timko.

Pozici jedné z neoblíbenějších kapel v České republice i na Slovensku označuje Timko za „lichotivou".

„Pro Česko jsme trochu exotičtí, a když chtějí Češky a Moravanky vědět, co znamená "lúbim ťa", tak jsme ochotni jim to vysvětlit. Teda já už ne, jsem šťastně ženatý," podotkl Timko.

Frontman Timko se narodil  v roce 1978 v Košicích ve znamení Panny. Nechal se slyšet, že jako malý se chtěl stát fotbalistou, a kdyby ani to nevyšlo, lákalo ho být doktorem. Nicméně vystudoval herectví a dnes je z něj skvělý muzikant a jedna šestina kapely No Name.

Mezi koníčky patří hlavně sport, například tenis. Rád jezdí do Tater, kde si skvěle odpočine při pěší túře po horách.

(red, čtk)