V přízemí galerie budou vystaveny rozmanité obory výtvarného umění v podání hned několika generací umělců žijících v Lipníku a okolí, a to včetně absolventů ZUŠ.

„Výstavy se účastní dvaadvacet výtvarníků a půjde o veskrze pozitivní konfrontaci uměleckou, generační a žánrovou. K vidění budou jak fotografie, malby, grafiky, kresby nebo keramika, tak dřevořezby a knižní ilustrace. Dále na ní bude prezentován i jeden architektonický projekt, ukázky průmyslového designu nebo modely společenských šatů," uvedla Blanka Prudilová z odboru školství a kultury lipnického městského úřadu s tím, že součástí expozice bude také filmová tvorba a landart.

Kurátorkami výstavy jsou zkušená tvůrkyně většiny tamějších expozic Marcela Kleckerová a dlouholetá vedoucí výtvarného oboru ZUŠ A. Dvořáka Soňa Kojzarová.

„Součástí programu vernisáže bude i malá módní přehlídka společenských šatů oděvní výtvarnice Venduly Šubrtové a hudební vystoupení kytaristy a zpěváka Petra Sváčka," dodala s tím, že další ročník výtvarnického bienále se v Lipníku uskuteční v roce 2015.

Na prvním ročníku lipnického bienále budou moci návštěvníci vidět i společenské šaty oděvní výtvarnice Venduly Šubrtové.

Na prvním ročníku lipnického bienále budou moci návštěvníci vidět i společenské šaty oděvní výtvarnice Venduly Šubrtové. FOTO: archiv Galerie Konírna

Galerii Konírnu lze navštívit každou středu až pátek od 13 do 16 hodin a o víkendech od 10 do 16 hodin. Mimo uvedenou dobu lze prohlídku výstavy domluvit na telefonu 602 540 685. Výstavu pořádá Středisko volného času Lipník nad Bečvou a město Lipník nad Bečvou a je přístupná zdarma.