„Třídenní akce začíná už v pátek ráno turnajem firem v nohejbale o pohár starosty města. Přestože jsou hody Svatováclavské, hlavní program je naplánován už na neděli 26. září. V pondělí se uskuteční pouze Mše svatá,“ uvedl starosta Tovačova Leon Bouchal.

Sobotní podvečer bude patřit milovníkům květin. Ti si budou moci prohlédnout stejně jako v minulých letech květinovou výzdobu na nádvoří zámku.

„Akce s názvem Květiny pro zámeckou paní je vždy věnována některé z významných českých šlechtičen. Tentokrát jsou to Žofie z Kunštátu, Eliška z Meltic a Johanka z Krajku,“ upřesnil starosta.

Vernisáž výstavy začíná v 17 hodin. Hlavním lákadlem nedělního programu je koncert Pavla Nováka mladšího, který vystoupí ve 14.30 v zámeckém parku se vzpomínkovým pořadem na svého otce. Už v 8 hodin ráno ale vypukne na náměstí a v zámeckém parku tradiční hodový jarmark.

Děti pak potěší od 9 hodin ukázka dobových soubojů. V dopoledním programu nebude chybět ani oblíbená dechovka Moravská Veselka a historická hudba v podání přerovské skupiny Rabussa. P

o skončení koncertu Pavla Nováka mladšího začne v 15.30 hudebně zábavný pořad pro děti a mládež a rodiny s dětmi s názvem Fešákovská show úsměvů. Hodinu nato předvede ukázku dobového zásahu ruční stříkačkou místní Sbor dobrovolných hasičů.

Celé odpoledne uzavře vystoupení místní hudební formace Druhá směna. Součástí hodů je i v pořadí patnáctý ročník Okresní zahrádkářské výstavy ovoce, zeleniny, okrasných dřevin, květin a hub. Český svaz chovatelů zase na neděli připravil Výstavu domácích mazlíčků a exotického ptactva.