V Lipníku nad Bečvou a v Přerově se sice návštěvníci hodových slavností mohou těšit rovněž na řadu zajímavých vystoupení, na kojetínských hodových oslavách se ale letos objeví zpěvák Miro Žbirka.

Kojetín to rozjede ve velkém stylu

„Na našich hodech už v minulosti koncertovali Těžkej Pokondr, Věra Špinarová, Petr Muk, Vladimír Hron, Jakub Smolík, Ready Kirken, Anna K, Dark Gamballe, Peha a loni Iva Frülingová. Na letošním jubilejním desátém ročníků Kojetínských hodů přivítáme osobnost československé populární hudby Mira Žbirku, který svým vystoupení slavnosti zakončí,“ uvedl kojetínský místostarosta Jiří Šírek s tím, že hody v Kojetíně se uskuteční ve dnech 15. až 17. srpna.

Lipník vsadil i na Beatles

Za taháky čtyřdenních hodů v Lipníku nad Bečvou, které vypuknou už tento čtvrtek, lze zase považovat kapelu Docuku a skupinu The Glass Onion hrající Beatles.

„Kapela Docuku hraje svižné melodické písničky na pomezí folkloru a bigbítu. Na její vystoupení mohou zájemci zavítat v sobotu na místní náměstí. S kapelou vystupuje i dcera Vlasty Redla Lucie,“ upřesnila mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Podle jejích slov tečku za letošními hody učiní v neděli kapela The Glass Onion. „Ta se zabývá výhradně tvorbou Beatles, a proto si myslím, že se tato hudba bude líbit jak mladším, tak starším posluchačům,“ doplnila Gladišová.

Přerov pozval zahraniční soubory

Také letošní program přerovských hodů, které připadají na 8. až 10. srpna, bude mít novinku. Letos se v něm totiž poprvé objeví celá řada účinkujících ze zahraničních zemí, s nimiž město navázalo partnerskou spolupráci.

„Na podiu vystoupí zpěváci a tanečníci z Polska, Ukrajiny, Holandska a Slovenska. Diváky seznámí hlavně s folklorem své země,“ informoval jeden z hlavních organizátorů přerovských hodů Rudolf Neuls.