Letos si mohli návštěvníci hodů také prohlédnout místní hotel Pivovar. Ten zpřístupnilo město po více než roční rekonstrukci. „Rekonstrukce hotelu, včetně vybavení, stála více než 40 milionů. Na stavební práce jsme získali příspěvky ze státních i evropských zdrojů, a to přibližně ve výši 24 milionů,“ informoval kojetínský místostarosta Jiří Šírek.

V objektu, který je zapsán na seznamu kulturních památek, vzniklo po jeho rekonstrukci ubytování se zhruba dvaceti pokoji a pětapadesáti lůžky, stylová restaurace, pivnice a prostorný víceúčelový společenský sál. Naposledy mohli tento hotel využívat hosté v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století.

Od víkendu mohou prostory restaurace i pivnice navštěvovat jak ubytovaní hosté, tak veřejnost. Služby stravovacího zařízení si poprvé vyzkoušeli někteří návštěvníci kojetínských hodů. „Je to tady překrásné. Jsem překvapena, jak se dá taková zřícenina, kterou tento dům byl, krásně opravit,“ svěřila se Jana Zmrzlíková, jedna z návštěvnic kojetínských hodů, která si nenechala ujít příležitost nahlédnout do opraveného hotelu.