Výstava bude nabízet přehlídku soudobého výtvarného umění obou dotčených měst a ponese název Kunst/Umění – Umělci spolu.

„Tento projekt navazuje na úspěšnou realizaci výstavy artefaktů umělců z obou měst, která se uskutečnila vloni v září ve Voorburgu,“ vysvětlil tiskový mluvčí města Hranic Petr Bakovský.

Své malby, kresby, sochy a plastiky zde veřejnosti představí deset výtvarníků z Leidschendam-Voorburgu i jeho okolí a osm představitelů domácí výtvarné scény.

Z místní tvorby se na ní objeví díla Jaroslava Jakubce, Jana Jaroše, Radovana Langera, Antonína Ličmana, Blanky Ličmanové, Marka Ludmily, Vandy Němcové a Jiljího Sedláčka.

Kromě městského úřadu a představitelů z Nizozemí se na výstavě bude podílet i Městské muzeum a galerie.

Slavnostní vernisáž je plánována na 15. dubna v 17 hodin v galerii Severní křídlo zámku a o hodinu později bude pokračovat ve výstavní síni Stará radnice. Zpestří ji vystoupení jazzového tria Bronislava Ludmily.

Výstava potrvá do 30. května.

„Celý tento mezinárodní výtvarný projekt navazuje na již dříve realizované výstavy v obou městech, kterých se v uplynulém období uskutečnilo více než dvacet. Ta poslední se konala v Hranicích na přelomu let 2005 a 2006,“ dodal ještě Bakovský.