„Kniha pojednává o slavném rodu Rožmberků, který zanechal stopy na nedalekém hradě Helfštýně. Román nahlíží do soukromí Kateřiny z Ludanic, která kdysi žila na Helfštýně, a jejího chotě Petra Voka Rožmberského,“ uvedla již dříve pro Deník autorka Jaroslava Černá.

Kmotry knihy se stali vedle starosty města Hranic Miroslava Wildnera i dva hlavní hrdinové románu Kateřina z Ludanic a Petr Vok z Rožmberka. „Knize přeji jen to nejlepší a hlavně to, aby se na knižních pultech neohřála moc dlouho,“ popřál hranické spisovatelce Miroslav Wildner.

Jak sama autorka uvedla, vydání čtvrté knihy nebylo vůbec jednoduché. „Rukopis jsem napsala ve staročeštině a korektorka mi ho vrátila se slovy, že ho musím celý přepsat do češtiny. Naštěstí mě podpořil můj manžel a mí přátelé, za což jim všem velice děkuji,“ prozradila na křtu své knihy Jaroslava Černá.

Příjemnou atmosféru křtu podtrhly nejen písničky z dob divadla Semafor v podání Melody Tandemu, ale i čtení z nově vydaného románu. Toho se ujaly, podle slov spisovatelky, dámy v kloboucích, Marta Pavelková a Jana Nováková.

Jaroslava Černá závěrem křtu potěšila své příznivce milým překvapením. Z jejího pera se čtenáři v brzké době dočkají dalšího historický román. Autorka však šla do minulosti ještě hlouběji, jeho děj se bude tentokrát ohrávat v druhé polovině třináctého století.

Historický román Rozmary lásky poslední paní Rožmberské je už nyní na pultech hranických knihkupců.