Tradiční hudební akce tentokrát v rozmezí jednoho měsíce nabídne sedm různých vystoupení. Vedle koncertů u hranického zámku se hudbou rozezní také park Sady Čs. legií.

„Koncerty proběhnou ve středu a v neděli vždy od 16 hodin. Do loňského roku se hrálo v sobotu, ale letos zkusíme zase něco nového. V sobotu jsou lidé často na konkurenčních akcích nebo mají jiné aktivity. Chceme vyjít lidem vstříc, uvidíme, jak se ty neděle osvědčí," zdůvodnil dramaturg Městského kulturního zařízení Martin Kapek.

Podle něj se předem nedá říci, které jméno z nabízeného programu bude pro veřejnost tím největším tahákem.

„Asi každý si najde to své. Myslím, že děti se nejvíce budou těšit na hudební pořad Pískomil se vrací, mladé dívky na Marka Ztraceného a dámy třeba na Martina Maxu," podotkl.

V rámci letošního ročníku Hranického kulturního léta se lidem představí také mladí talentovaní zpěváci, kteří uspěli v pěvecké soutěži dětských interpretů Pop nota 2014.

„Na prvních čtyřech koncertech vystoupí vítězové jednotlivých kategorií. I oni tak budou hosty letošního festivalu," doplnil Martin Kapek.

Veřejnost si s lístky na jednotlivá hudební představení nemusí lámat hlavu. Vstup na koncerty všech interpretů je zcela zdarma.