Pro Hranice jde o dobrou zprávu. Poté, co přišly o klasické celoroční kino, letní pro ně bude připraveno v plné kráse.

„Oficiální program začne dětským dnem příští pátek,“ sdělila ředitelka Městského kulturního zařízení v Hranicích Helena Votavová.

Filmová letní sezona odstartuje o měsíc později, 24. června.

„V červnu budeme promítat vždy o pátcích a sobotách. Od začátku prázdnin potom ve středu, ve čtvrtek a v pátek,“ poznamenala Votavová.

Letní kino během měsíců, kdy nebylo v provozu, prošlo důkladnou rekonstrukcí. Byla natřena a vyměněna opěradla chátrajících laviček a v posledních dnech se začal stříhat živý plot a trávník.

„Samozřejmostí je, že v provozu budou opět bufety s veškerým občerstvením,“ doplnila Votavová.

Výhodou hranického letního kina je, že promítat se bude i za špatného počasí. Pokud nepůjde vyloženě o průtrže, mohou lidé na večerní promítání přijít.

„Máme menší přístřešek a navíc můžeme jako v loňském roce roztáhnout stany. Myslím si, že přibližně sto lidí se pod ně vejde,“ doplnila ředitelka Městského kulturního zařízení.

Diváci se navíc letos mohou opět těšit na největší filmové trháky. V loňském roce zaujaly nejvíce Ženy v pokušení, které se musely promítat opakovaně.

Letos by měly zaujmout šlágry jako čtvrtý díl Pirátů z Karibiku nebo předpokládaný hit letošní sezony, Harry Potter a Relikvie smrti.

A diváci se samozřejmě do letního kina těší.

„Chodíme každý rok. Být na filmu pod hvězdami nemůže nahradit žádné multikino,“ řekl David Pitrun.

Daleko hůře už dopadli obyvatelé Lipníku nad Bečvou a okolí. Stejně jako v Hranicích nedávno přišli o kryté kino a v letošním roce zde nebude promítat ani to letní.

„Důvod je prostý. Každým rokem návštěvnost pořád klesala a už se nevyplatilo promítání dělat. Navíc by se musela udělat docela nákladná rekonstrukce a revize,“ informovala vedoucí odboru školství a kultury Lucie Žídková.

V současné době bude areál venkovního kina ležet ladem, ale nemělo by u podobného stavu zůstat dlouho.

„V plánech a vizích je, že celý areál by se měl zrekonstruovat na kulturní stánek a ještě propojit jako průchozí se sídlištěm Zahradní,“ uvedla Žídková.