Sedmý ročník této ojedinělé akce se uskutečnil o víkendu v parku Československých le­gií.

„V dopoledních hodinách proběhly klasické nástrojové kurzy za účasti lektorů z konzervatoří v Kroměříži a Ostravě. Na nich se učili účastníci z celého Olomouckého kraje řemeslu," řekl jeden z organizátorů akce František Mizera.

Koncerty dechovek si mohli posluchači užít v sobotu vpodvečer, kdy se na podiu vystřídaly Orchestr Mladých ZUŠ Hranice a valašskomeziříčský Jazzušák. Program zpestřilo i Taneční oddělení ZUŠ Hranice a večer pak vystoupily formace Doméza a Elton John revival.

Vrcholem dvoudenního semináře bylo ale nedělní vystoupení více než stočlenného souboru, který tvořili účastníci semináře. Ještě předtím, v dopoledních hodinách, si mohli návštěvníci poslechnout oblíbenou Moravskou Veselku a dechový orchestr z Příboru.

Na seminář přijelo do Hranic téměř sto čtyřicet účastníků a pozvání přijal jako host i bývalý šéfdirigent Ústřední hudby Armády České republiky a skladatel Karel Bělohoubek.

„Je dobré, že má dechová hudba stále své posluchače, a soubory vychovávají mladou generaci, kterou tato hudba baví," uzavřel zástupce ředitele Základní umělecké školy v Hranicích Rostislav Plachý.