Oba tancují pro úspěšnou hranickou swingovou taneční skupinu Oldies. Ta dlouhodobě spolupracuje s pražským uskupením podobného zaměření s názvem Zig Zag.

Pouze tyto dvě skupiny se v České republice věnují profesionálně swingovému tanci, se kterým často bodují na různých soutěžích. Film Red Tails se natáčí od dubna, mimo jiné také v Praze a Karlových Varech, kde páry tancovaly v opuštěném hotelu. 21. května se zúčastnily kamerových a kostýmových zkoušek v Praze, o den později proběhlo v nejznámějších západočeských lázních samotné natáčení.

„Píseň, na kterou jsme tancovali, nazpívala černošská zpěvačka Jazmine Sulivan, která byla oceněna cenou gramy. Museli jsme tancovat asi třicetkrát a vzhledem k tomu, že skladba trvá téměř čtyři minuty, bylo to docela hektické,“ přiznal Petr Műnster.

„Byla to naše první zkušenost s natáčením amerického filmu. Naše představy se ani zdaleka nevyrovnávaly tomu, jaké to bylo ve skutečnosti. Profesionalita, nasazení, koordinace, všechno bylo naprosto dokonalé, něco podobného jsem ještě nezažil,“ podotkl tanečník ze skupiny Oldies.

Film, který produkuje George Lucas a říká se, že ho chystal dvacet let, má vzdát hold černoškým pilotům, kteří bojovali jak proti rasovým předsudkům v americké armádě, tak proti německým nacistickým pilotům.

„Celá scéna měla evokovat atmosféru italského kabaretu. Tanečníci byli za americké vojáky, partnerky představovaly italské civilisty. Sami jsme zvědaví, jak to ve filmu nakonec bude vypadat,“ smál se taneční mistr.

Ten spolu s dalšími členy Oldies již nyní chystá hudbu a choreografii, se kterou budou vystupovat v příští sezoně. „Chceme, aby to pro publikum bylo překvapení, rozhodně se ale mají na co těšit,“ láká příznivce swingu Műnster.

PODÍVEJTE SE NA FOTO Z NATÁČENÍ