Více než přátelská atmosféra vládla v sále divadla, v dirigování sboru se vystřídalo několik sbormistrů, kteří v minulosti utvářeli podobu sboru. Za dlouhou historii prošlo Harmonií na 179 lidí.

„Velká část se dnes za námi dostavila – buď se zapojili jako zpěváci nebo alespoň aspoň jako diváci s rodinami," prozradila předsedkyně spolku Lenka Bartošová.

Moderování programu, ve kterém zazněla historie sboru a zážitky z tuzemských i zahraničních koncertů, se ujal Eduard Kavala. Současný starosta Bělotína totiž patřil v roce 1986 k zakládajícím členům sboru.

„Byl to tenkrát úplný začátek. Na první zkoušku do Hranic mě pozval Zdeněk Ryška, který se mnou zpíval ve Vysokoškolském pěveckém sboru v Ostravě. Bral jsem to jako fór, ale zkusili jsme to. Původně to měla být vokální skupina k dětskému sboru a říkali jsme tomu KMČ – kdo má čas," prozradil Eduard Kavala.

S myšlenkou uspořádat koncert s bývalými zpěváky přišla dlouholetá členka Monika Milošová.

„Do tehdejšího sboru jsem přišla asi dva měsíce po založení. Dnešní oslava je splnění mého malého snu – vidět většinu zpěváků opět na jevišti. Sbor je má druhá rodina, trávíme spolu hodně času. Je to úžasný přínos energie, kterou si nejen berete, ale i dáváte dál. Navzájem se s obecenstvem obohacujeme. Působení v Harmonii mi dalo obrovské bohatství," vysvětlila.

Koncert si nenechali ujít stálí příznivci Harmonie.

„Moc se mi tady líbí, atmosféra je skvělá. Repertoár je dobře poskládaný a musím říct, že jsem ani netušila, jak dlouho hrají a kolik dirigentů se vystřídalo. Když jich člověk vidí více za sebou, tak pozná, že těleso je opravdu dobré," svěřila se Yveta Sommerová.