Příjezd Francouzů do Hranic navázal na loňskou návštěvu českých dětí ve Francii, při které se žáci kromě poznávání památek účastnili také vyučování ve francouzské škole, což pomohlo zdokonalit jejich komunikační dovednosti v cizím jazyce.

„Tyto výměnné pobyty probíhají již od roku 1992, a přestože se od té doby téměř zdvojnásobila cena, kterou žáci platí, je o ně velký zájem. Letos se účastní 35 českých a 35 francouzských dětí,“ uvedla Jitka Nebeská, učitelka francouzštiny, která pobyt Francouzů v Hranicích organizuje.

Do Hranic francouzské děti dorazily minulý týden v sobotu a celý víkend strávili v hostitelských rodinách. V pondělí zavítali do rožnovského muzea, Beskydy navštívili společně s Čechy také o dva dny později, kdy se podívali na Radhošť.

Při poznávání okolí Hranic nemohla chybět návštěva lázní v Teplicích a Zbrašovských aragonitových jeskyní, které svou krásou a ojedinělostí Francouze zaujaly. Ti si také pochvalovali aquapark a zámek. Ve čtvrtek odpoledne se pobyt zahraničních žáků ve věku od jedenácti do čtrnácti let již chýlil ke konci, na řadu tak přišla rozlučková diskotéka.

„České děti se musí v každém případě snažit, aby svým kolegům z Francie správně rozuměli. V tomhle to mají Francouzi o něco jednodušší. Letošní zahraniční návštěva byla výjimečná možná pěkným počasím, které jejich pobyt v Hranicích provázelo, kromě jedné bouřky s krupobitím,“ doplnila Nebeská.