Přilákala je sem široká nabídka zboží, ale i kulturní program, ve kterém vystoupily děti z místních škol, folklorní soubor Maleníček a skupiny Tupá šídla a Pupkáči.

Program zakončil ohňostroj. „Vánoční jarmark se v našem městě pořádá už od roku 1990. V minulosti jej organizovali různí pořadatelé, už devátým rokem je ale v režii místního Střediska volného času,“ upřesnila mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Podle ní pojetí vánočního jarmarku se od doby, kdy byl založen, nezměnilo. „Letos je snad drobná změna v tom, že stánky jsou volněji rozprostřeny po celém náměstí, kulturní program byl přesunut na odpoledne a pódium pro účinkující se nachází v uvolněném středu náměstí, nikoliv před radnicí jako v minulosti,“ doplnila Gladišová.

Lipnický vánoční jarmark je každoročně hojně navštěvován. Sjíždějí se na něj lidé ze širokého okolí, kteří trhy využívají hlavně k nákupům vánočních dárků. „Vybírám něco pro vnoučka, ale zatím stále nemám představu, co by ho potěšilo,“ řekla jedna z návštěvnic vánočního jarmarku Květa Dostálová z Přerova.

Návštěvníci si na mohli na jarmarku zakoupit různé rukodělné výrobky, ale třeba i vánoční ozdoby, knihy, formičky na pečení, ubrusy a další zboží. V neustálém obležení byly zejména stánky s hračkami.

„Trefit se do vkusu dnešních dětí je těžké,“ podotkla u stánku s dřevěnými hračkami Věra Zlámalová. Atmosféru vánočních trhů oživila reprodukovaná hudba, která na náměstí vyhrávala.

O zpestření se postaral také kovář, který na náměstí předváděl u kovadliny a ohně své umění. Návštěvníci si zde mohli pochutnat také na různých specialitách. Na odbyt šly na jarmarku například štramberské uši, valašské frgály, cukrová vata, perníky či medovina.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika