Víkendová výstava s velikonoční tématikou bývá každý rok velikým lákadlem.

„Tuto akci pořádáme již dvanáctým rokem. Návštěvníci zde mohou zhlédnout výrobu košíků, řezbáře, který ukáže něco ze svého řemesla, koření a samozřejmě jarní kraslice a pomlázku,“ uvedla jedna z organizátorek výstavy Anna Lukešová, která dodala, že akci pořádá dobrovolný spolek žen Rozmarýn.

Organizátoři nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky. Děti si mohly v jarních tvořivých dílničkách nazdobit například papírové velikonoční vajíčko.

 „Děti si zde mohou vyrobit přáníčka, vajíčka, jarní zápichy do květináčů, různá zátiší nebo květiny. Důležité je, že je to baví a vyzkoušejí si svou zručnost. Své výrobky si mohou poté odnést domů,“ sdělila Alžběta Pitrunová, která se dětem v jarních dílničkách věnovala.

O tom, že je jarní výstava oblíbeným zpestřením v obci, svědčí i fakt, že půl hodiny po slavnostním otevření se kulturní dům ve Všechovicích začal rychle zaplňovat.

„Pocházím ze Všechovic, teď bydlím v Hranicích. Jarní výstavu ale navštěvuji každým rokem a vždy si něco koupím, abych si doma mohla vytvořit krásnou jarní atmosféru. Navíc zde pořádají podobnou výstavu i před Vánoci, i na tu jezdím každý rok moc ráda,“ prozradila jedna z návštěvnic Michaela Čechová.

„Asi odvádíme dobrou práci a lidem se zde líbí, protože za ty roky je to tady tak vyhlášené, že sem přijíždějí načerpat velikonoční inspiraci až z Přerova a Hranic, což nás samozřejmě těší a inspiruje do dalších let,“ uzavřela Anna Lukešová.