Páteční večer odstartoval soubor Jan Fečo Quartet. Jádrem formace je dvaadvacetiletý saxofonista Jan Fečo, nejmladší pokračovatel romského hudebního rodu Fečů. Čtyřlístek tvoří bubeník Oliver Lipenský s kontrabasistou Matějem Černý, rodákem z nedaleké Stříteže nad Ludinou, a pianista Dominik Klempár, který bohužel ze zdravotních důvodů v pátek v klubu chyběl. Repertoár kapely tvoří autorské skladby i jazzové standardy v originálním pojetí. Kvartet se zaměřuje především na současnou jazzovou hudbu a bebop.

Kokteil s příchutí jazzu dále namíchala hranická jazzová úderka H-Band, která roztančila nemalou část publika. Osmičlenná formace, která na jazzových dnech v Hranicích neúčinkovala poprvé, má ve svém repertoáru také jazzrock, swing i, jak sama uvádí, písně parodické. Hudbou i projevem vytvořili v zaplněném Zámeckém klubu skvělou atmosféru. Nejen, že mezi návštěvníky byli jejich skalní příznivci, ale oslovili i publikum, které je v pátek slyšelo vůbec poprvé.

„Jsou parádní, jejich hudba se skvěle poslouchá a texty mají rozum a zároveň i vtip. Jejich koncert si příště určitě nenechám ujít," řekla na adresu hranické kapely jedna z návštěvnic jazzových dnů.

Se závěrečným jam sessionem byli spokojeni i pořadatelé. „Atmosféra byla opravdu výborná, lidé se bavili a to je pro nás velmi důležité. Navíc hraničtí H-Bandi hráli skvěle a velmi mě překvapili dobrým a kvalitním výkonem," zhodnotil páteční večer externí dramaturg Evropských jazzových dnů v Hranicích Bronislav Ludmila. (mat)