S velkým zájmem posluchačů různých věkových generací se setkalo páteční vystoupení legendárního amerického jazzového trumpetisty Laca Decziho v Divadle Stará střelnice.

Ten hranické publikum uchvátil společně se svou formací Cellula New York. Zájem o vystoupení hudebního experta byl obrovský, prostory divadla byly zaplněny do posledního místa. Přestože kapela Cellula New York vystupuje jako americká skupina, je složena z umělců různých národností.

„Laco Deczi je původem Slovák, dnes s americkým občanství, spolu s ním hraje jeho syn, jeden Francouz a jeden Japonec,“ informovala uvedla ředitelka Městského kulturního zařízení v Hranicích Helena Votavová.

Program sobotního večera se přesunul do dvorany zámku, kde se uskutečnil první jarní zámecký ples se sloganem Swing žije. K tanci hrály skupiny Swing band Bedřicha Pukovce a Tradicionál – Dixieland Music Group.

Tanečním večerem provázel ostravský moderátor a herec Pavel Handl. V přestávkách mezi tanečními bloky vystoupila také úspěšná hranická skupina Oldies a vynikající taneční pár – Hana Kopřivová a Milan Adamec.

„S letošními jazzovými dny jsme spokojeni, jak co se týče koncertů a jiných akcí, tak i s návštěvností. Již nyní je v přípravách osmý ročník, protože pánové Milan Kaštovský a Jiří Necid fotí a tím vlastně připravují výstavu fotografií pro příští rok,“ podotkla Helena Votavová.

Jako ozvěny letošních Evropských jazzových dnů se v pátek 8. května v Zámeckém klubu představí česká kapela Wotienke s holandskou zpěvačkou. Chybět nebude ani menší výstava fotografií z letošního ročníku jazzových dnů.