V sále Městského domu, ale i na vedlejší scéně festivalu Jazz u piva v restauraci pivovar, bylo totiž plno. A výsledek stál opravdu za to.

„Jsem nadšená! Na jazzovém festivalu jsem poprvé a moc se mi tady líbí,“ pochvalovala si průběh festivalu dvaadvacetiletá studentka Kristýna Hábová, která se z Olomouce přijela podívat především na Dana Bártu. Ten vystoupil na pódiu Městského domu v Přerově s kapelou Robert Balzar Trio v sobotu 27. října.

Hvězdou festivalu se stal big band The Clayton – Hamilton Orchestra z USA, který do České republiky zavítal úplně poprvé. „Moc dobře se nám tady hrálo. Atmosféra byla skvělá, posluchači také. Pokud budeme mít možnost ještě navštívit Českou republiku, určitě si ji nenecháme ujít,“ řekl sympatický Gilbert Castellanos, člen skupiny The Clayton – Hamilton Orchestra.

Ale ani vedlejší scéna festivalu Jazz u piva nezůstala s hudební nabídkou svých hostů pozadu. Pozvání zahrát si na festivalu přijala skupina Joe After Trio a Lazaro Cruz, která svým vystoupením rozproudila krev všem návštěvníkům, ale také skupina Bluesweiser s významným slovenským bluesmanem Jurajem Turtevem. Letošní Československý festival se opravdu vydařil.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika