Od čtvrtka až do soboty obsadí hlavní festivalovou scénu v Městském domě hvězdy světového jazzu.

„O všechny koncerty je slušný zájem, asi nejvíce ale láká posluchače americký Clayton Hamilton Jazz Orchestra, který se na podiu Městského domu objeví až 15. listopadu," uvedl ředitel Československého jazzového festivalu v Přerově Rudolf Neuls.

V rámci doprovodného programu „Jazz u piva" mohli už v úterý a ve středu darovat svou krev na hematologicko-transfúzním oddělení přerovské nemocnice dobrovolní zájemci.

„Akce se setkala s velkým ohlasem a prvodárců přišlo deset. Kromě toho, že získali zdarma vstup na všechny koncerty vedlejší scény, dostali také tričko s logem festivalu," řekl Pavel Ondrůj, který je organizátorem vedlejší scény.

Velký sál Městského domu obsadí ve čtvrtek 16. října v 19 30 hodin skupina J.A.R. se zpěvákem Danem Bártou. Posluchači si mohou i zatančit – židle totiž ten večer ze sálu zmizí.

Novinkou bude v pátek 17. října v 10 hodin dopoledne koncert pro školy, na němž vystoupí českoamerický Big Band LJD – kapela lektorů a studentů z Letní jazzové dílny ve Frýdlantu.

Ta zahájí také páteční večer na hlavní festivalové scéně.

Pak už se na podiu objeví charismatická kanadská jazzová pianistka Laila Biali a celý večer uzavře americký kontrabasista Rodney Whitaker s kapelou Soul-R Energy.

„Našlapaný" bude i sobotní večer, který otevře saxofonista Nikolaj Nikitin Quartet ze Slovenska s hostujícím trumpetistou Michaelem „Patchesem" Stewartem.

Hvězdou večera je Roy Hargrove Quintet. Jeden z nejkreativnějších trumpetistů současnosti Roy Hargrove má na svém kontě dvě ceny Grammy z let 1997 a 2002.

Opravdová lahůdka čeká v sobotu ve 20 hodin také posluchače, kteří zavítají do přerovské restaurace Pivovar.

Vystoupí zde klávesista s nezaměnitelným stylem Marián Varga, který vedl v sedmdesátých letech rockovou kapelu Collegium Musicum. Po něm se na podiu objeví maďarská jazz-rocková formace Special Providence.