„Měsíce březen a duben jsou takto udělané záměrně. Jednak už končí plesová sezona a návštěvnost koncertů na začátku roku negativně ovlivňuje také počasí. Pokud je venku minus dvacet a nezpívá zrovna Karel Gott, lidé příliš nechodí,“ řekl dramaturg Městského kulturního zařízení Hranice Martin Kapek.

Ten se také pokusil vyjmenovat hudební i jiné akce, které především v Zámeckém klubu nadcházející měsíc proběhnou.

„V rámci klubu můžu jmenovat například skupinu Peha, která zaujme především komerčněji založené posluchače. Jedná se o velký návrat slovenské kapely, která ještě před třemi čtyřmi lety pravidelně vyprodávala sály. Teď mají novou šestnáctiletou zpěvačku, což je docela odvážné, ale člověk musí zkoušet všechno,“ řekl Martin Kapek. Slovenská kapela s mladou zpěvačkou Romanou Hlobeňovou vystoupí v Hranicích v sobotu 10. března.

Hranická příspěvková organizace však uvede také spoustu jiných mladých skupin, a to i z hranického regionu. „Každá akce je v klubu důležitá. Přestože na některou přijde jen deset nebo dvacet lidí, pořád to jsou návštěvníci, kterých si velice vážíme,“ dodal dramaturg hranické příspěvkové organizace.

Další velkou událostí příštích dnů bude zřejmě také společný koncert Jana a Františka Nedvědů. Ten je v plánu už na pátek 9. března, tedy pouhý den před vystoupením slavné Pehy.

Na Neckáře v květnu se už prodávají lístky

Martin Kapek dále prozradil, že organizaci se podařilo podepsat smlouvu na účinkování zpěváka Václava Neckáře. „To je velká pecka, protože Neckář momentálně plní sály. Byť to plánujeme až na květen, už teď se prodávají lístky. Máme velkou radost, že se to podařilo,“ konstatoval.

V hranické sokolovně v pondělí proběhl také koncert Melody Makers s frontmanem Ondřejem Havelkou. „Zaplatit například ubytování a jídlo pro devatenáct lidí není žádná legrace. Povedlo se to, sokolovna byla příjemně zaplněná. Při odchodu mi i některé starší dámy říkaly, jak moc se jim koncert líbil. Kvůli tomu to vlastně děláme,“ uzavřel dramaturg Kapek.

Navzdory napěchovanému programu si na své přijdou například tradiční návštěvníci Kecárny v Zámeckém klubu. Koncertní sál v Zámecké ulici bude opět hostit koncerty Základní umělecké školy Hranice. (pm)