HRANICE

Pivnice Kovárna

■ Další z pravidelných večerů s živou hudbou proběhne v pátek 24. února od 19 hodin v Pivnici Kovárna v Hranicích. K poslechu, zpěvu i tanci tentokrát zahraje čtyřčlenná Mlynářská kapela Nejistota z Hustopeč nad Bečvou v obsazení harmonika, kontrabas, trumpeta a saxofon. Těšit se můžete na akusticky odehranou směsku lidovek, zlidovělých polek, valčíků, swingových a dalších populárních skladeb, ale též na různé speciální předělávky a hudební legrácky. Mezi největší přednosti této kapely patří bezprostřední kontakt s publikem, okamžité reakce na hudební přání či nadgenerační multižánrovost. Vstup je zdarma.

Galerie M+M

Klavírní koncert posluchačů státní konzervatoře v Ostravě třídy Moniky Tugendliebové, Johanny Hanikové a Pavlíny Bonkové se v galerii uskuteční v pátek 24. února v 18 hodin.

Zámecký klub

Hip hop Classic Party se v klubu koná v pátek 24. února od 20 hodin. Vystoupí na ní hraničtí Rocko & Basta a lipničtí Hipnotic. Jako DJové vystoupí Rocko a Wave.
Soutěž smyčcových orchestrů ZUŠ Hranice se uskuteční v pátek 24. února v 17 hodin v Koncertním sále v Zámecké ulici.
■ Chcete se setkat s kamarády v příjemném, nekuřáckém prostředí Zámeckého klubu? Popovídat si, podělit se o zážitky? Přijďte do takzvané Kecárny. Ta proběhne v Zámeckém klubu ve čtvrtek 1. března od 17 do 21 hodin.
Jiný Level a hosté vystoupí v Zámeckém klubu v sobotu 3. března ve 20 hodin. Skupina z hranického regionu poprvé v Zámeckém klubu.

TEPLICE NAD BEČVOU

Lázně Teplice nad Bečvou

Taneční večer – hraje Vladimír Volek – v sobotu 25. února v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.
Večer s kytarou – country písničky v podání Ivana Huni z Bystřice pod Hostýnem – v úterý 28. února v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.
Přednáška – prim. MUDr. Jiří Leisser: Srdeční a cévní nemoci, jejich prevence – ve středu 29. února v 15 hodin v knihovně sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 1. března v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Duo Andy – v sobotu 3. března v 19 hodin v kavárně sanatoria Bečva.

Co se chystá?

HRANICE

Sokolovna

■ Se zbrusu novým koncertním programem, který je koncipován jako pocta velké osobnosti českého swingu Jiřímu Traxlerovi, přijede do Hranic zpěvák a herec Ondřej Havelka a jeho orchestr Melody Makers. Koncert se uskuteční v hranické sokolovně již toto pondělí 27. února od 19 hodin. Předprodej vstupenek je v prodejně mobilních telefonů v přízemí OD Koloseum.

Divadlo Stará střelnice

■ Koncert bratří Ebenů se v divadle chystá ve středu 29. února od 19 hodin.
■ Svou vlastní dramatizaci sci-fi povídky Daniela Keyese Růže pro Algernon zahraje v sobotu 10. března v 19 hodin v Divadle Stará střelnice hranické divadlo Štěk & spol.. Předprodej vstupenek probíhá v restauraci Stará střelnice. Vstupenky na všechna představení v divadle jsou k mání v restauraci Stará střelnice, nebo si je můžete rezervovat také na telefonním čísle 581 602 187, nebo v prodejně Vodafon na Masarykově nám.

Galerie M+M

■ Galerie se již připravuje na tradiční Velikonoční výstavu. Ta bude zahájena v pátek 16. března v 17 hodin. Vystoupí Hranický dětský pěvecký sbor pod vedením Taťány Jonasové. Exponáty můžete do galerie nosit až do konce února. V zahradní galerii jsou až do dubna k vidění díla Milana Sanetříka, Vojtěcha Šimona, Josefa Urbana, Josefa Musila, Pavla Jakubka a Terezy Špundové. Galerie na Jurikově ulici je otevřena od středy do neděle v době od 13 do 18 hodin.

HUSTOPEČE NAD BEČVOU

■ S úspěšnou komedií Nebe na zemi vystoupí v Hustopečích nad Bečvou dobrovolní herci z divadelního souboru Tyl Drahotuše. Komedie z tvůrčí dílny Jiřího Voskovce a Jana Wericha se uskuteční v nově zrekonstruovaném velkém sále v pátek 2. března od 19 hodin. Srdečně zvou členové Kulturního a sportovního výboru zastupitelstva Městyse Hustopeče nad Bečvou.

JINDŘICHOV

■ Na divadelní představení komedie autorů Voskovce a Wericha Nebe na zemi v podání ochotnického spolku Tyl Drahotuše můžete zavítat v neděli 4. března od 16 hodin do místního sálu.

SKALIČKA

■ Včelaři základní organizace Skalička spolu s okresní organizací Českého svazu včelařů Přerov zvou včelaře a příznivce včelařství na přednášku, která se uskuteční v sobotu 3. března od 16.30 do cca 19.30 hodin v budově kulturního domu v Rouském. Na téma Racionalizace v chovu včel (včelaření v Kalifornii) bude přednášet Pavel Konečný. Přednášející je praktický včelař, který působil na včelí farmě v Kalifornii, kde se specializovali na chov včelích matek s roční produkcí cca 20 000 matek.