Název kapely, který by se dal přeložit jako Jablečné údolí, vznikl v době, kdy se k tehdejší dvojici – basákovi Filipovi a bubeníkovi Mariánovi přidal David.

„Hrál jsem s Filipem na akustické kytary už dlouho předtím, ale až po letech jsme se dali dohromady jako trojice. Začali jsme skládat a nahrávat první písně. No a před čtyřmi měsíci se k nám přidal další kytarista," vysvětluje David.Hranická hudební kapela Apple Valley

Hudební žánr kapely by se dal označit jako melodický pop punk, ke kterému se ve světě hlásí například skupiny Blink 182 nebo Green Day, největší vzor mladých hudebníků je však kapela Set Your Goals, která je inspiruje v trochu říznějším podání a rychlejším tempu skladeb.

„Písničky skládá hlavně Filip, já mu v tom pomáhám. Zpíváme anglicky, aby naší hudbu mohli poslouchat lidé ze všech koutů světa," dodává David, který ještě před několika lety koketoval s myšlenkou, že by se místo podia procházel po modelingových molech.

„Davida jsme vlastně potkali, když fotil pro jeden módní katalog, až pak jsme mohli začít hrát," upřesňuje s úsměvem Marián.

Jejich hudba není zdaleka jen řezání do kytar na několik akordů. Důmyslnými texty se snaží poukazovat na úpadek lidskosti, na změnu životního stylu, což může evokovat třeba píseň Treehouse, ve které popisují, jak se prací unavený člověk toužící po penězích rozhodl postavit si dům na stromě. Muzikanti v ní nabádají k vystoupení ze světa konvencí.

„Tyhle pocity jdou přímo z nás. Sami proděláváme v tomhle období mnohé osobní změny, ať už jde o vegetariánství, různé životní filosofie nebo příklon k straight edge (způsob života, kdy si člověk neznečistí tělo alkoholem, cigaretami, drogami ani jinými škodlivými látkami, a přesto se "umí" ve společnosti bavit – pozn. redakce ). Také se snažíme žít zdravě a sportovat. Texty jsou potom většinou kritické ke společnosti, což není nijak nové, ale stále aktuální," popisuje Filip.

Kapela má zkoušky dvakrát týdně, a to buď u Mariána doma v Oseku nad Bečvou, nebo akustiky u Filipa v Drahotuších. Obrovské nasazení a zapálení pro hudbu by chtěli co nejdříve přenést na koncerty. „Po několika akustických vystoupeních pro pár desítek našich kamarádů bychom chtěli začít pořádně koncertovat. A potom nahrát taky další písničky, ať můžeme v létě zkompletovat naše první CD. Mělo by na něm být asi osm skladeb," vysvětluje bubeník Marián.

„Největším snem by bylo vyrazit v dodávce na koncertní tour," přidává své plány druhý kytarista, taktéž David. S radostí, kterou mladá čtveřice do své hudby vnáší, by se jim to už zanedlouho mohlo podařit. (vrb, pm)