V Sokolovně ve Velké si v neděli 10. února daly sraz děti ustrojené do karnevalových masek. Ve zcela zaplněném sále sokolovny se objevily princezny, krásné čarodějnice, čerti, černokněžníci, různá zvířátka a mnoho dalších pohádkových postav.

Nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod soutěžily o mnoho cen, tančily či jinak vyváděly. Velkou radost měly i z více jak sta nafukovacích balonů, které se neočekávaně objevily nad jejich hlavami.

Pro zpestření programu vystoupily děti z Lidové školy umění s Hip Hopem-skladbou Tučňák, dále malá děvčata ze Sokola Velká se svou skladbou. Pro pořadatele byla největší odměnou radost a spokojenost dětí, ale i dospělých z vydařeného nedělního odpoledne.

Rejem masek ožila v sobotu odpolednetaké obec Špičky. V místním sále si dali dostaveníčko šašci, kovbojové, víly a nechyběly ani princezny.

O dobrou náladu a zábavu se celé odpoledne staral šašek Šášula. Ten měl pro děti v zásobě spoustu rozmanitých soutěží a her pro všechny věkové kategorie. Děti i dospělé okouzlil svým zábavným vystoupením, u kterého mu asistoval plyšový medvídek.

„Dětem se to moc líbilo, šašek je pořád zapojoval do her a soutěží,“ pochvalovala si karneval Ivana Andrysová.

KAM VYRAZIT NA KARNEVAL

HRANICE

V neděli 17. února proběhne v hranické Sokolovně od 14 do 17 hodin Dětský karneval. Na programu je diskotéka a soutěž o nejhezčí masku.

POTŠTÁT

V sobotu 16. února se od 14 hodin v sále potštátského zámku chystá Dětský maškarní karneval. Po vyhodnocení masek zahraje dětem k tanci místní skupina CRY.

OPATOVICE

V neděli 17. února se od 13.30 hodin připravuje v Lidovém domě v Opatovicích Dětský karneval. Pro děti je zajištěna bohatá tombola, vyhodnocení masek, vystoupení dětí ze základní a mateřské školy, spousta soutěží o ceny a v neposlední řadě také občerstvení. Akci pořádá Spolek opatovské školy.

STŘÍTEŽ NAD LUDINOU

V neděli 24. února se v sále Zemědělského družstva Střítež od 14 hodin koná na tradiční Maškarní karneval. V bohatém programu vystoupí starší žačky Tělovýchovné jednoty Střítež, děti z místní školní družiny a Šašouři z Ostravy. Děti se mohou těšit na rozmanité hry a soutěže, tombolu a domácí zákusky. Odměna bude čekat na každou masku.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

Liba Mátlová, Miloš Krajíček