Původně se měl dostavit i sám režisér filmu Dušan Klein. Ten ale kvůli pracovnímu zaneprázdnění nemohl přijet, místo něj proto dorazil kameraman Petr Beňo. Zmíněnou komedii mohou v přerovském kině diváci zhlédnout do středy 13. února.

Film vznikl pod režisérskou taktovkou Dušana Kleina, který sáhl po patnáct let starém absolventském scénáři Evy Papouškové. Jeho cílem bylo natočit laskavou českou komedii z vesnického prostředí.

Hlavní postavu ve snímku ztvárnil Bolek Polívka coby starosta moravské vesnice, který obdivuje Napoleona. Vedle Bolka Polívky si v hlavních rolích zahráli Zlata Adamovská, Marek Vašut, Jiří Pecha, Josef Somr a Roman Vojtek. Ten si ve filmu na sebe oblékl kněžské roucho.

„Jako farář jsem se cítil tak nějak zvláštně, ale spíš dobře. Bylo velice příjemné, když na mě lidé z vesnice, v níž jsme natáčeli, volali důstojný pane,“ řekl Roman Vojtek, který včera zavítal do Přerova.

Svou první hereckou příležitost dostala ve filmu Lucie Polišenská. „Studuji DAMU. Pan režisér si vybíral herce pro film v řadách studentů naší školy,“ vysvětlila, jak se k natáčení dostala jednadvacetiletá Polišenská.

Jak protagonisté filmu prozradili, komedie se natáčela pětadvacet dní v malebné vesničce ve Starovicích u Hustopečí. První záběry natočili filmaři už předloni, ale kvůli nedostatku peněz museli tvorbu přerušit. V natáčení se pokračovalo až loni v létě.

„Při natáčení panovala naprostá pohoda. Nejobtížněji se snad točila scéna rvačky před místním hostincem,“ připomněl kameraman Petr Beňo, který s režisérem Dušanem Kleinem spolupracuje už více než deset let.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika