Koncert začne o půl osmé večer a půjde o Klusovo ojedinělé samostatné vystoupení v Česku. Zlatý slavík 2012 během letošního léta totiž bude vystupovat hlavně na festivalech.

Tomáš Klus zahraje obecenstvu se svými hudebními parťáky, zvanou Cílová skupina. Jeho předskokanem bude mladá slovenská písničkářka Sima Marthausová.

„Mám rád Hranice, mám rád Vaška Vlasáka a jeho Střelnici, mám rád lidi, a tak se tam na to všechno těším s radostí a doufáním, že se tam všichni uvidíme a že nám tam bude fajně," vysvětlil Tomáš Klus.

Stejně jako na jarním turné bude i na hranickém nádvoří možné slyšet nejen Klusovy písně z nového alba, ale i starší skladby.

„Kromě účasti na festivalech se Tomáš rozhodl uspořádat pouze pár samostatných koncertů pod širým nebem, tři na Slovensku a jeden v České republice, konkrétně na Staré střelnici v Hranicích, kde už dříve vystupoval. Starou střelnici si oblíbil natolik, že se sem vydal se svojí Cílovou skupinou i na soustředění před jarním turné," dodal muzikantův manažer Radomír Pivoda s tím, že na podzim se pak Tomáš Klus vydá opět na turné po českých a slovenských městech.

Bez zájmu veřejnosti by neměla zůstat ani Sima Martausová, která vyplní roli předskokana Tomáše Kluse. Talentovaná písničkářka, jež sklízí úspěchy na Slovensku, se pokouší oslovit i české posluchače. Z jejího druhého alba „Dobrý deň, to som ja" se prodalo už několik tisíc nosičů. Za úspěch může hlavně hravá směs popu, folku a zpěvaččina hudební bezprostřednost.

Předprodej lístků na hranický koncert Tomáše Kluse je k dispozici přímo na Staré střelnici, v prodejně T-Mobile na Masarykově náměstí v Hranicích nebo v síti Ticketpro.