První akce je v hranické knihovně naplánována na příští úterý. Zájemci si mohou přijít do Zámeckého klubu poslechnout cestovatelskou přednášku Ekvádor a Galapágy.

„Jiří a Alena Márovi na ní budou vyprávět o naplnění dalšího cestovatelského snu svého syna Jirky, upoutaného na invalidní vozík,“ přiblížila akci ředitelka knihovny Marie Jemelková.

Ve čtvrtek 15. dubna za hranickými dětmi opět zavítá oblíbený ilustrátor Adolf Dudek. Jeho zábavné vystoupení budou předškoláci a prvňáčci sledovat v sále MKZ v Zámecké ulici, stejně tak jako při jeho poslední návštěvě.

Embéčkem kolem světa

Cestopisnou besedu s Michalem Vičarem, nazvanou Embéčko kolem světa, připravila knihovna na pondělí 26. dubna. „Tato akce je součástí druhého ročníku celoročního cyklu Cestopisné podvečery za krásou a poznáváním,“ dodala Jemelková.

Ve stejný den, kdy proběhne i zmíněná beseda, bude v knihovně zahájena čtyřdenní výstava s názvem Bible včera – dnes – zítra. „Chtěla bych také upozornit na to, že jsme se rozhodli rozšířit otevírací dobu v odděleních pro děti i dospělé. Je to proto, že neustále roste počet našich návštěvníků,“ vysvětlila ředitelka knihovny.

Od 1. dubna si mohou dospělí nově chodit půjčovat knihy i v pondělí dopoledne od 8 do 11.30 hodin, dětem se prodloužila otevírací doba v pondělky, úterky i pátky do sedmnácti hodin.