Sobotní odpoledne se v teplickém lázeňském komplexu vydařilo. Pomohlo tomu i počasí, které sice hrozilo deštěm, ale po celý den vydrželo příjemně teplé. V okolí sanatoria Bečva se proto mohlo sejít mnoho lidí, kteří nejprve hodinu po poledni přivítali přijíždějící veterány.

„Je úžasné něco podobného vidět. Jsem moc rád, že neprší a navíc máme i pěkná místa,“ hodnotil historická auta i motocykly František Orava z prostoru lázeňské lávky.

Pavel Novák si střihl i Beatles

Po veteránech pokračoval program i na parketu přímo před sanatoriem Bečva. S písničkami nejen svého otce zde vystupoval Pavel Novák.

„Měl jsem velké štěstí, že jsem mohl mít po svém boku takového člověka, jako byl můj táta,“ uvedl Novák. Z jeho úst zazněly jeho největší hity, ale posluchači mohli slyšet například i pásmo písniček od britské skupiny Beatles.

Tři dámy u mikrofonu

Ve dvě hodiny odpoledne vystřídaly populárního zpěváka u mikrofonu tři dámy. Ředitelka lázní Irena Vašicová, starostka Hranic Radka Ondriášová a zejména herečka Zlata Adamovská, na kterou všichni čekali.

„Je moc dobře, že nám letos přeje počasí a že se vás zde sešlo tolik,“ řekla na úvod ředitelka lázní a připomněla dvě poslední větší investiční akce, které lázně provedly. „Podařilo se nám přistavět nástavbu na Janáčka a dokončit rekonstrukci lávky přes Bečvu,“ dodala v proslovu Irena Vašicová.

Poté už předala slovo známé herečce a tváři lázní.

„Musím říct, že jsem moc ráda, že se mi podařilo objevit místo, jako jsou zdejší lázně. Protože natáčení probíhají celé dny, stává se, že tělo je hodně unavené a zde v lázních se vždy pěkně zrekonstruuje,“ poznamenala s úsměvem představitelka seriálové Běly Valšíkové.

Po slavnostních proslovech se opět k mikrofonu postavil Pavel Novák a dál bavil návštěvníky svým zpěvem. Zlata Adamovská ještě společně s ředitelkou lázní předaly pohár řidiči jednoho z historický aut a pak už se usadila do kavárny před dlouhou frontu lidí, kteří byli natěšeni na její podpis.

„Jsem moc ráda, že jsem mohla paní Adamovskou vidět takto zblízka. V televizi vypadá velice sympatická a co jsem zde mohla vidět, je podobná i ve skutečnosti,“ sdělila spokojeně jedna z návštěvnic Pavla Fousková. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku