Umělkyně ze zámoří, která spolupracuje s hvězdami amerického hudební scény, jako jsou Jessica Simpson nebo Shawn Colvin, přiletí do Česka společně se svým manželem Stevem - kytaristou Norah Jones a producentem slavné skupiny Erasure.

Kromě něj zpěvačku v Hranicích doprovodí hranicko-pražská kapela November 2nd. Jill a Steve Walshovi pak na oplátku zahrají několi skladeb z repertoáru November 2nd.

Zpěvačka Jill Walsh, která do Česka přijede poprvé, se do Hranic těší. V Evropě už koncertovala jednou, když skupinu Erasure doprovázela na jejím turné.

„Vždy jsem se chtěla do České republiky podívat a toto je skvělá příležitost,“ řekla Jill Walsh s tím, že se těší hlavně na reakci publika.

„Myslím, že evropské publikum je mnohem otevřenější a je schopné si poslechnout široký záběr hudebních žánrů. A také živé koncerty jsou významnou součástí evropské kultury,“ řekla. Jill Walsh je moderní písničkářka s darem pro krásnou melodii a inteligentní texty.

Ve své tvorbě navíc přináší velký smysl pro muzikanství a celistvost, které v současné muzice často chybí. Během svých koncertů se doprovází na piano a kytaru a na svých vystoupeních dokáže vytvořit úžasnou náladovou hudební krajinu.

Přestože pochází z Portlandu, na jejím eponymním debutovém albu se projevila atmosféra New Yorku, kde dlouhá léta žila a byla součástí zdejší komunity kolem klubu Living Room, kam je zařazována i Norah Jones, Suzanne Vega nebo Richard Julian.

Ne náhodou tak Jill Walsh na svém albu kromě manžela, producenta Stevea Walshe, doprovázejí právě muzikanti od Norah Jones - bubeník Dan Rieser a baskytarista Lee Alexander.

Kromě vlastní tvorby však Jill spolupracuje i na albech hudebních kolegů. Její hostování sahá od popové Jessicy Simpson, přes country hvězdu Shawn Colvin až k synt - popovému duu Erasure. V současné době žije Jill Walsh v Nashvillu a stala se součástí zdejší písničkářské scény.