V prvním souboru se představili mladší žáci, jejichž věkový průměr je deset let. Žáky starší dvanácti let sdružuje soubor druhý a ve smyčcovém orchestru hrají muzikanti, kterým je více než patnáct.

„Oba soubory se letos připravovaly na okresní soutěž a oba se v ní umístily na prvním místě. Stejně úspěšný byl ovšem také orchestr,“ pochlubil se nejen za své žáky učitel smyčcových nástrojů Josef Vývoda ze Základní umělecké školy v Hranicích.

Čtvrtečníí reprezentativní koncert nejúspěšnějších žáků smyčcového oddělení byl mimo jiné součástí jejich přípravy na krajskou soutěž, která se bude konat v sobotu 21. března v Mohelnici.

„A už příští týden ve čtvrtek nás čeká další koncert, tentokrát v divadle Na staré střelnici,“ vzkázal případným zájemcům Vývoda.

Jarní koncert už má na ZUŠ v Hranicích mnohaletou tradici, stejně tak jako koncert podzimní. Žáci se dále prezentují na dvou školních akademiích, kdy jedna se koná vždy na konci školního roku a druhá před Vánocemi.

„Sólisté našeho smyčcového oddělení vystupují navíc každý druhý měsíc v lázních Teplicích nad Bečvou,“ dodal pro úplnost Josef Vývoda.