Pražská multižánrová skupina, navazující na legendární Nerez, vystoupila v klubu Teplo, kde také během koncertu křtila nové album Slavná věc. Pátá deska je laděna vánočně. I když, kdo by na ní čekal vánoční koledy, mýlil by se.

„Je to spíš taková legrace. Nám se totiž ty konzumní vánoční svátky, kdy se utrácí moc peněz za hodně dárků, vůbec nelíbí, tak jsme si z toho udělali spíš legraci,“ říká o nové desce zpěvák, kytarista a také autor většiny textů Zdeněk Vřešťál.

Podle něho nové album je plné mystifikací. „Písničky zpíváme sice my, ale vystupujeme v rolích předmětů, které patří k Vánocům. Tak třeba: Balicí papír se těší, jak všechno sbalí. Dárek zpívá příběh o tom, jak se ztratil. Vánočka vypráví děsivou historku o kuchařce, která v ní zapomněla svůj vlas a dostala vyhazov. Prskavka popisuje svou výrobu v chemické továrně,“ poodkryl obsah nového CD Vřešťál.

Album obsahuje čtrnáct písní, ale i příběhy lidového vypravěče a písmáka Helmuta Hružvavy z Podkrkonoší. Jedná se o smyšlenou postavu, což příznivce této kapely ani trochu nepřekvapí.

„Je to postava, kterou jsme objevili, když jsme letos na jaře album zkoušeli a pak jej v létě natáčeli. No představte si, jaký to asi bylo, natáčet vánoční desku v rozpáleném nahrávacím studiu,“ vzpomněl kapelník Zdeněk Vřešťál.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika